Salı, Mayıs 30, 2023
Ana SayfaİnternetGoogle Chrome bunu yaparsanız çöküyor!

Google Chrome bunu yaparsanız çöküyor!

Sosyal medya kullanıcıları, son vakitlerde Google Chrome tarayıcısında değişik bir kusurla karşılaştı. Birtakım kullanıcılar, tarayıcının zaten kapanması problemiyle karşı karşıya kaldılar. Sorun, Windows yahut MacOS işletim sistemlerinin İngilizce olarak ayarlanması durumunda ortaya çıkıyor.

Kullanıcılar, Chrome adres çubuğuna dört büyük harf “İ” içeren bir arama yaptıklarında tarayıcının ansızın kapanmasıyla karşılaşıyorlar. Sıkıntıyla ilgili şimdi resmi bir açıklama yapılmamış olsa da yaygın görüş, sorunun büyük bir değeri olmadığı tarafında.

Google Chrome bunu yaparsanız çöküyor!

Kullanıcılar bu yanılgının neden kaynaklandığı hakkında bir fikir belirtmese de kimi teknoloji uzmanları, Chrome tarayıcısının önbelleğindeki bir yanılgı nedeniyle bu sorunun oluşabileceğini söylüyorlar. Bununla birlikte bu yalnızca bir varsayım ve mevzuyla ilgili daha fazla araştırma yapılması gerekiyor.

Google Chrome, dünya genelinde en çok kullanılan web tarayıcılarından biri ve bu kusurun kullanıcıları hayli rahatsız etmediği biliniyor. Zati bu türlü bir kusurun meydana gelmesi için birçok değişkenin bir ortaya gelmesi gerekli ve bu da çok kolay değil. Kusurun şimdiye kadar ortaya çıkmamış olmasının nedeni de bu.

Sonuç olarak, Google Chrome tarayıcısında ortaya çıkan bu kusurun neden kaynaklandığı hala net değil. Lakin kullanıcılar, kullandıkları işletim sistmeini İngilizce olarak ayarlamaları ve garip karakterler içeren aramalardan kaçınmaları durumunda bu meseleyle müsabaka olasılıklarının azalacağını bilmeli.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar