Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaYazılımGoogle Chrome için acil durum güncellemesi yayınlandı: Çabucak yüklenilmesi öneriliyor

Google Chrome için acil durum güncellemesi yayınlandı: Çabucak yüklenilmesi öneriliyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Chrome Için Acil Durum Güncellemesi Yayınlandı: Çabucak Yüklenilmesi Öneriliyor 1

Arama devi Google, büyük bir kullanıcı kitlesine sahip Chrome internet tarayıcısı için son derece önemli bir güncelleme yayınladı. Yeni sürüm gerçek siber saldırılarda kullanılan tehlikeli bir “sıfır gün” güvenlik açığını ortadan kaldırıyor.

Realme Buds Air 3 Neo’nun tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı

2 sa. önce eklendi

Chrome 103.0.5060.114 güncellemesi CVE-2022-2294 referans numaralı güvenlik açığını gidermek üzere yayınlandı. Şirket yeni sürümün acil bir şekilde kurulmasını tavsiye ediyor. Chrome zaten tarayıcı açılır açılmaz otomatik olarak güncellendiği için muhtemelen birçok kişide yüklenmiştir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Google Chrome Için Acil Durum Güncellemesi Yayınlandı: Çabucak Yüklenilmesi Öneriliyor 3

WebRTC bileşenini etkiliyor

WebRTC (Web Gerçek Zamanlı İletişim) bileşenini etkileyen açık, arabellek taşması sorununa yol açıyor. Bu sınıftaki güvenlik açıklarının programları çökertmek, kod yürütmek ve kurulu güvenlik yazılımlarını atlamak için kullanıldığını belirtelim. Yani oldukça ciddi sorunlara yol açabiliyor.

Google, saldırılarda aktif olarak istismar edilmesine rağmen düzeltilen güvenlik açığının teknik ayrıntılarını açıklamadı. Büyük olasılıkla şirket yamanın tüm kullanıcılara ulaşmasını istiyor. Başta da belirttiğimiz gibi 103.0.5060.114 numaralı en son Chrome güncellemesini yüklemeniz sistem güvenliğiniz için son derece önemli.

Kaynak:  Donanimhaber

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar