Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilGoogle katlanabilir Pixel modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor

Google katlanabilir Pixel modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor

Akıllı telefon dünyasında form faktörün daima değişimiyle birlikte, Google, 2023 Haziran ayında birinci katlanabilir telefonu Pixel Fold’u piyasaya sürmeyi planlıyor. Google’ın kısa bir mühlet evvel gerçekleştirdiği Google I/O Konferansı’nda, bu heyecanla beklenen aygıtın duyurusunu yaptı. Şirket ayrıyeten Pixel 7a ve Pixel Tablet üzere yeni eserleri de kullanıcılara sundu. Ayrıyeten, bir flip telefon üretme konusundaki ilgisini de belirtti.

Bir gelecekteki Pixel Flip aygıtı, Pixel Fold ile birebir menteşeyi kullanabilir. Katlanabilir bir flip telefon, Pixel Fold’dan büsbütün farklı bir aygıt olacaktır. Daha kompakt, taşınması daha kolay ve tahminen de daha uygun fiyatlı olacaktır. Google, potansiyel bir katlanabilir flip telefon hakkında şimdi bir bilgi paylaşmadı, lakin birtakım spekülasyonlar yapabiliriz.

Öncelikle, telefon, Pixel Fold ile emsal bir menteşe tasarımı kullanabilir. Bu menteşe tasarımı, sıradışı duruşu, şık ve ince bir tasarımı, dayanıklılığı ve meselesiz kullanımıyla dikkat çeker. İkinci olarak, telefon, Pixel Fold’dan daha küçük bir ekrana sahip olabilir. Bu, telefonun tek elle taşınmasını ve kullanılmasını kolaylaştırır. Üçüncü olarak, telefon, Google’ın Tensor çipini kullanabilir, tahminen de bu, Tensor G3 yahut G4 olabilir ki, bu da Google’ın bir flip telefonu tanıtmaya karar verdiği vakte kadar çıkmış olacaktır.

Google katlanabilir Pixel modelleri üzerinde çalışmaya devam ediyor

Dördüncü olarak, telefon, katlanabilir form faktörü için optimize edilmiş bir dizi uygulamayı içerebilir. Bu, web tarama, görüntü izleme ve oyun oynama üzere çeşitli misyonlarda telefonun kolay kullanımını sağlar.

Google’ın bir katlanabilir flip telefonu katiyetle ilgi cazibeli bir aygıt olacaktır. Lakin Google’ın, Pixel Fold’un menteşe dizaynını flip telefon dizaynına uyarlamak üzere kimi potansiyel zorlukların üstesinden gelmesi gerekecektir.

Google, katlanabilir bir flip telefonun üretimi hakkında şimdi resmi bir açıklama yapmadı lakin Pixel eser müdürü George Hwang, Google I/O 2023’teki bir röportajda bu cazibeli form faktörüne olan ilgilerini tabir etti.

“Biz her vakit farklı çeşitte cihazlara ve teknolojilere bakıyoruz ve sahiden enteresan. Katiyen bunun üzerinde çalışıyoruz.” biçiminde söz eden Hwang, Google’ın katlanabilir eser yelpazesinin potansiyel geleceğine işaret etti.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar