Çarşamba, Aralık 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilGoogle, Pixel 6 Serisi İçin Yüz Tanıma Kilidi Üzerinde Çalışıyor

Google, Pixel 6 Serisi İçin Yüz Tanıma Kilidi Üzerinde Çalışıyor

Google Pixel 6 serisi, ilk çıkışından bu yana yani altı aydan uzun bir süredir yüz kilidi özelliğine sahip değil. Söylentilere göre Google, telefonlarına yüz tanıma özelliğini eklemek istedi, ancak bu özelliği telefonun çıkış tarihine kadar yetiştiremedi ve nihayetinde amiral gemisi akıllı telefonlarını bu özellik olmadan piyasaya sürmek zorunda kaldı.

Buna karşılık GSM Arena’nın haberine göre, XDA Recognized Developer programının içerisinde yer alan geliştiricilerden biri olan Freak07, Android 12 QPR3 Beta sürümünü incelerken Google Pixel 6 serisi için yüz tanıma kilidi özelliğiyle ilgili yeni kanıtlar buldu ve bu da söz konusu özelliğin büyük bir ihtimalle önümüzdeki dönemde Google Pixel 6 serisinde yer alacağını gösteriyor.

Şinasi Kaya: Google, Pixel 6 Serisi İçin Yüz Tanıma Kilidi Üzerinde Çalışıyor 1

Bu kanıtlar, Google’ın gelecekteki bir yazılım güncellemesiyle birlikte, Pixel 6 akıllı telefonlar için yüz tanıma kilidi özelliğini kullanıma sunabileceğini gösteriyor, ancak şimdilik bu özelliğin hangi zaman aralığında kullanıma sunulabileceğine dair bir bilgi yok. Bunun yanı sıra Google’ın gelecekte piyasaya süreceği Pixel serisi bir akıllı telefona yüz tanıma özelliğini getirmek için bu özelliği bir Pixel 6 cihazında test ediyor olma ihtimali de mevcut.

Bununla birlikte daha önce ortaya çıkan kanıtlardan anlaşıldığı kadarıyla, Google Pixel 6’da bulunan yüz tanıma kilidi özelliği, yüz tanıma aşamasında çok fazla güç tüketiyordu ve bu Google’ın bu özelliği Pixel 6 serisi akıllı telefonlarda kullanıma sunmamasının ana nedenlerinden biriydi.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar