Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilGoogle Pixel kullanıcılarına müjde, VoLTE özelliği sonunda geldi!

Google Pixel kullanıcılarına müjde, VoLTE özelliği sonunda geldi!

Google’ın en büyük hedeflerinden biri akıllı telefon dünyasında saygın bir markaya sahip olmaktır. Bunun için ilk olarak Motorola’yı satın alan teknoloji devi, daha sonra bu şirketi Lenovo’ya satarak yoluna kendi markası Nexus ile devam etme kararı almıştı. Her ne kadar Nexus modelleri Google’ın akıllı telefon pazarında adını duyurma görevini yerine getirse de, Nexus’da istediği geleceği görmeyen Google, Pixel ile yeni bir sayfa açtı.

Aslında yeni markanın şu ana kadar gayet iyi işler çıkarttığını söyleyebiliriz ancak Google bu sefer işini şansa bırakmak istemiyor ve güncellemeler ile kullanıcılarının ilgisini her an canlı tutmak istiyor. Bu kapsamda Haziran ayı güncellemesini de servis eden Google, toplam 10 farklı Pixel modeli için gelen bu güncelleme ile çok önemli bir yeniliği de hayata geçirmiş oldu.

Google Pixel kullanıcılarına müjde, VoLTE özelliği sonunda geldi!

Buna göre bu güncellemeyi alan Pixel modelleri VoLTE desteğini de sunmaya başlayacak. Açılımı Voice Over LTE olan bu teknoloji sayesinde, HD+ görüşme teknolojisi sağlanmış oluyor. Ses ve görüntülü görüşmelerin 4G ve daha yeni teknolojiler üzerinden yapılması mantığına dayalı VoLTE teknolojisi, Pixel kullanıcılarının çok daha konforlu bir iletişim kurmalarını sağlayacak.

Google’dan yapılan açıklamaya göre, söz konusu güncellemeyi alacak telefon modelleri ise şunlar; Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 4, Pixel 4 XL, Pixel 4a, Pixel 4a 5G, Pixel 5, Pixel 5a 5G, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar