Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunGoogle Stadia, Google mezarlığına katılan son isim mi olacak? Açıklama geldi!

Google Stadia, Google mezarlığına katılan son isim mi olacak? Açıklama geldi!

Geçtiğimiz hafta Google hakkında yayılan bir haberde, firmanın bu yılın sonunda Stadia oyun servisini kapatacağı iddia edilmişti. Stadia Twitter hesabından geçtiğimiz gün yapılan resmi bir duyuruda ise, “Stadia kapanmıyor. Tam tersine, bu platforma ve Stadia Pro’ya daha çok sayıda ve daha kapsamlı oyunlar getirmeyi planlıyoruz” dendi ve bu iddia yalanlandı.

Bazı Stadia hayranları, şirketin sürekli genişleyen tedavülden kaldırılmış uygulamalar mezarlığını takip eden bir Twitter hesabı ve blogu olan Killed by Google’ın sahibi Cody Ogden‘ın bir Facebook hayran grubunda bir gönderi paylaşmasının ardından Google’ın sonunda bu hizmetin fişini çekeceğine ikna olmuşlardı. Mesaja göre, “eski bir iş arkadaşı” Ogden’a Google’ın yakın zamanda Stadia’nın geleceğini veya onun eksikliğini tartışmak için bir toplantı düzenlediğini söyledi. Toplantıda, şirketin platformu sonunda kapatacağı konuşuldu. Bu kapatma işleminin de Google Play Müzik ile uygulanan aynı stratejiyi kullanarak yapılacağı belirtildi. En azından iddia bu yöndeydi.

İddialar yalanlandığında Ogden, “Varlıklarının devam edeceğinden emin olan topluluklar, son birkaç gün içinde bana açık ve özel olarak atılan bazı mesajlardaki gibi tepkiler vermiyor” dedi ve devam etti: “Bir teknolojinin ortadan kalkabileceği önerisi bile sizi o kadar derinden etkiliyorsa, sizi tehditlerle karşı karşıya bırakıyorsa, belki de teknolojiyle olan ilişkinizi yeniden gözden geçirmeniz gerekli…

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar