Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaİnternetGoogle yeni API'ler üzerinde çalışıyor!

Google yeni API’ler üzerinde çalışıyor!

Google bu hedefle gezegendeki çabucak hemen her konutun haritasını çıkardı. Bu, hem şirketin çevresel sürdürülebilirlik uğraşlarını ilerletmeye yardımcı olmanın hem de platformun teknik yeteneklerini göstermenin bir yoluydu.

Bugün ise Google Cloud Next etkinliğinde şirket, geliştiricilere gerçek vakitli güneş gücü potansiyeli, hava kalitesi ve polen düzeyi bilgileri sağlamak için şirketin yapay zeka maksatlarından yararlanan bir dizi yeni sürdürülebilirlik API’sini resmi olarak açıklayacak.

Solar API, çağdaş haritalar ve evvelki sürüme nazaran daha gelişmiş bilgi süreç kaynakları kullanılarak direkt Project Sunroof’un orjinal çalışmasından oluşturulmuş. Pazartesi günü yapılan bir brifingde, API’nin ABD, Fransa ve Japonya dahil 40 ülkede 320 milyon binayı kapsayacağı açıklandı.

Google yeni API’ler üzerinde çalışıyor!

Ekip, belirli bir çatının kesin açılarını ve eğimlerini, yakındaki ağaçların gölge varsayımlarıyla birlikte sadece havai uydu yahut hava fotoğrafından çıkarmak ve bunu geçmiş hava durumu dataları ve mevcut güç fiyatlandırmasıyla birleştirmek için bir yapay zeka modeli eğitti. Bu, suram şirketlerine ve konut sahiplerine, alana fizikî olarak bir teknisyen göndermek zorunda kalmadan, güneş gücüne özel panellerinin ne kadar üretebileceği konusunda daha bütünsel bir kestirim sağlıyor.

İnsan kaynaklı kirleticilere ek olarak Gooasgle, mevcut polen izleme Haritalar katmanını da tam bir API’ye dönüştürecek. Pollen API, lokal rüzgar tertiplerini ve yıllık eğilimleri birleştirerek 65’ten fazla ülkede ağaç spermasının mevsimsel salınımını izleyecek ve kullanıcılara lokal polen sayısı dataları, detaylı alerjen bilgileri ve hapşırmanın en berbat olacağı yerin ısı haritalarını sunacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar