Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaGözümüz aydın! Instagram'a çok daha fazla reklam geliyor!

Gözümüz aydın! Instagram’a çok daha fazla reklam geliyor!

Değişiklik, Meta’nın içerik oluşturucuları belli gayelere ulaştıklarında ödüllendiren bonus programını “duraklatmasından” iki ay sonra geldi.

Şimdi Meta, artık “binlerce” içerik oluşturucunun para kazanma programına katılmaya hak kazanmasıyla birlikte, reklamları Facebook’ta Reels’e getirme planını “hızlandırdığını” söylüyor. Şirket, “önümüzdeki haftalarda” Instagram’da Reels içerik oluşturucuları için misal bir programı test etmeyi planlıyor.

Meta, programı bilhassa tipik gelir paylaşımı düzenlemelerinden biraz farklı biçimde yapılandıracak. Şirket, içerik oluşturuculara “reelslerindeki reklamların çıkarına nazaran değil, herkese açık reelslerin performansına nazaran ödeme yapan yeni bir modeli” kullanarak ödeme yapacağını ve “başlangıçta, testteki ödemelerin sayısına nazaran belirleneceğini” söylüyor.

Gözümüz aydın! Instagram’a çok daha fazla reklam geliyor!

Başka bir deyişle, başka etkileşim ölçütlerinden yahut kliplerinin ne kadar reklam geliri sağladığından bağımsız olarak, en fazla görüntülemeyi toplayan içerik oluşturucular en yüksek karı elde edecekler.

Görüntülemelere öncelik verme kararı, görünüşe nazaran şirketin daha evvelki testlerinin bir sonucu olarak geldi ve Meta, reklam performansına dayalı ödemelerin bazen şirketin kendi reklam envanteri üzere denetim dışı şeylerin içerik oluşturucuları olumsuz etkileyebileceğini belirtti. Bu tabirler ayrıyeten, Reels’in Meta için çok fazla etkileşim sağlamasına karşın, özelliğin akışları ve öyküleri özellikleri kadar kolay kolay para kazanıldığı kanıtlanmadığı gerçeğinin bir yansıması olabilir. (Şirket, blog gönderisinde Reels’te “reklamverenler için reklam tecrübesini optimize etmeye” devam ettiğini söylüyor.)

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar