Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilHTC, daha evvel kısaca bahsettiği "Viverse" telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor

HTC, daha evvel kısaca bahsettiği “Viverse” telefonunu tanıtmaya hazırlanıyor

HTC, bu yılın başlarında VR üzerinde sosyalleşmenize, toplantılar düzenlemenize ve daha pek çoğuna imkan tanıyan Viverse ile Facebook’un metaverse’üne verdiği yanıtı ana hatlarıyla açıklamıştı. Daha sonra Mobile World Congress sırasında, bir tür metaverse özelliğine sahip üst düzey bir akıllı telefon piyasaya süreceğini söyledi. Şimdi de HTC, telefonun şeklini ve HTC’nin Viverse logosunu gösteren bir görselle birlikte cihaz için bir tanıtım tarih verdi.

Bu cihazın HTC’nin açık kaynaklı Viverse’ü aracılığıyla bir AR/VR deneyimi sunması muhtemel gözüküyor. Bu metaverse platformu, VRChat aracılığıyla başkalarıyla sohbet etmenize, Engage ile iş toplantıları düzenlemenize, Vive Sync’te işbirliği yapmanıza, “holografik” VR konserleri izlemenize ve daha pek çok şeye olanak tanıyor. Ayrıca Vive Flow VR başlığı ile entegrasyona sahip olması bekleniyor.

Kripto ve VR hayranları arasında ne kadar örtüşme olduğu henüz belirgin olmasa da, HTC’nin birkaç yıl öncesi sunduğu Exodus telefonu gibi bazı blok zinciri özelliklerine sahip olabilir. Focus Taiwan’ın daha önceki bir haberine göre, şirketin Tayvan’da Chunghwa Telecom, Taiwan Mobile ve FarEasTone ile ortak olacağı söyleniyor.

HTC, 28 Haziran’da cihaz hakkında daha fazla bilgi verecek…

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar