Pazartesi, Ekim 3, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilHTC “Metaverse” Telefonu Nisan Ayında Piyasaya Sürülecek

HTC “Metaverse” Telefonu Nisan Ayında Piyasaya Sürülecek

HTC, MWC 2022 etkinliği kapsamında Nisan ayında bir “metaverse” telefonu piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Bahsi geçen yeni HTC telefonun, üst düzey bir cihaz olacağı iddia ediliyor. Bir zamanlar Android telefonları ile popüler olan HTC, Vive adlı platformda sanal gerçeklik (VR) deneyimleri geliştirmeye yönelmişti. Bu yıl gerçekleştirilen MWC 2022 etkinliğinde şirket, VR kulaklıklarının yanı sıra diğer VR ve artırılmış gerçeklik (AR) tekliflerini de içerecek olan Viverse markasının da tanıtımını gerçekleştirdi.

WinFuture.de tarafından aktarılan habere göre, HTC Asya-Pasifik Genel Müdürü, etkinlik sırasında HTC metaverse telefonunun lansmanını duyurmuş. Yeni HTC “Metaverse” telefonunun, VR ve AR uygulamarına erişmek isteyen müşterileri hedeflediği söyleniyor. Şirket, yukarıda da belirttiğimiz gibi telefonun üst düzey bir cihaz olacağını belirtmekte. Ancak kesin teknik özellikler henüz açıklanmış değil.

Ulaş Utku Bozdoğan: HTC “Metaverse” Telefonu Nisan Ayında Piyasaya Sürülecek 1

MWC 2022’de duyurulan yeniliğin, HTC’nin akıllı telefon pazarında dikkat çekebilmek adına yeni bir teknoloji ile piyasaya süreceği ilk akıllı telefon yeniliği olmadığını belirtelim. Öyle ki, 2018 yılında şirket, HTC Exodus 1 adlı telefonunu tanıtarak Blockchain’i savunan insanlara hitap etmeye çalışmıştı. Şirket daha sonra, 2019 yılı içerisinde Exodus 1s modelini de portföyüne ekledi. Ancak her iki modelin de geniş kitlelere ulaşmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

HTC, MWC 2022 etkinliği içerisinde ayrıca, 5G teknolojisini, araç içi VR deneyimleri ve konum tabanlı eğlence alanındaki yeni gelişmelerini de sergilemiş durumda. Şirket aynı zamanda, VR deneyimleri için yeni markası olarak Viverse’i duyurdu ve VR tabanlı Vive Browser, simüle edilmiş deneyimler için Vive Connect ve ebeveynler, veliler ve öğretmenler için Vive Guardian VR aracı da dahil olmak üzere yeni ürünlerini de piyasaya sürdü.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar