Çarşamba, Haziran 26, 2024
Ana SayfaMobilHuawei Nova 12 Ultra özellikleri sızdırıldı

Huawei Nova 12 Ultra özellikleri sızdırıldı

Huawei’nin 26 Aralık’ta Çin’de Nova 12 serisini tanıtacağı haberleri teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor. Bu seri, Nova 12, Nova 12 Lite, Nova 12 Pro ve Nova 12 Ultra modellerini kapsayacak. Bilhassa Nova 12 Ultra hakkında sızdırılan bilgiler, bu aygıtın ne üzere yenilikler sunacağını gözler önüne seriyor.

Digital Chat Station isimli duyumcu, Weibo’da Nova 12 Ultra’nın değerli özelliklerini paylaştı. Aygıtın OLED ekranının 1.5K çözünürlüğe sahip olacağını belirtiyor. Duyumlarda 120Hz ekran yenileme suratını destekleyeceğine dair bir bilgi olmasa da, bu ihtimalin yüksek olduğu düşünülüyor. Aygıtın art dizaynını gösteren birkaç fotoğraf esasen internette dolaşıyordu. Lakin bu yeni görsel, dört tarafı kavisli ekran dizaynının ve çift selfie kamerası için olan hap halindeki bölümün birinci net imajını sunuyor.

Huawei Nova 12 Ultra özellikleri sızdırıldı

Ön kamera konseyimi, 64 megapiksellik ana kamera ve 2x optik zoom dayanaklı 8 megapiksellik bir portre lensi içerecek. Art panelde, 1/1.55 inçlik sensörle desteklenen 50 megapiksellik bir ana kamera yer alacak ve f/1.4-f/4.0 ortasında değişebilen fizikî bir diyafram sunacak. Aygıtın öteki kameralarıyla ilgili detaylar ise şimdi açıklanmadı.

Sızıntılar, aygıtın 5G dayanaklı bir Kirin yonga setine sahip olacağını tez ediyor, lakin bu yonga setinin Mate 60 serisinde de kullanılan Kirin 9000s olup olmadığı belirtilmemiş. Aygıt, 4,600mAh kapasiteli bir pil ve 100W süratli şarj özelliğiyle gelecek. Ayrıyeten, iki taraflı uydu irtibatı, yapay zeka takviyeli hava-hava denetimi ve akıllı ödeme üzere özellikleri de destekleyecek.

Nova 12 Ultra, üç renk seçeneğiyle sunulacak: imza mavisine atıfta bulunan No. 12, Obsidyen Siyah ve Duman Gri. Son sızıntılara nazaran, aygıt Çin pazarında yaklaşık 5,499 Yuan (yaklaşık 775$) fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar