Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaMobilHuawei, ZTE ve BOE bir ortaya geldi: Yeni bir katlanabilir OLED ekran...

Huawei, ZTE ve BOE bir ortaya geldi: Yeni bir katlanabilir OLED ekran geliştiriliyor

Meral Erden: Huawei, Zte Ve Boe Bir Ortaya Geldi: Yeni Bir Katlanabilir Oled Ekran Geliştiriliyor 1

Güvenilir sızıntı kaynağı Digital Chat Station, üç Çinli teknoloji devinin ortak bir hedefe ulaşmak için bir ortaya geldiğini söylüyor. Ekran altı kameraya sahip katlanabilir OLED ekran geliştirmek için güçlerini birleştiren Huawei, ZTE ve BOE‘den bahsediyoruz.

Bahsi geçen ekran teknolojisiyle donatılacak birinci telefonun katlanabilir Huawei Mate X4 olacağı bildiriliyor. Lakin Mate X4’ün ekran altı kameraya sahip birinci katlanabilir telefon olmayacağını hatırlatalım. Bu teknoloji daha evvel Samsung Galaxy Fold 4‘te kullanılmıştı.

Meral Erden: Huawei, Zte Ve Boe Bir Ortaya Geldi: Yeni Bir Katlanabilir Oled Ekran Geliştiriliyor 3

Samsung’un tahlili beklentileri karşılayamadı

Güney Koreli şirketin kamerası beklentileri karşılamakta zorlanırken Huawei, ZTE ve BOE üzere markaların bu sorunu çözecekleri belirtiliyor. ZTE’nin Axon serisi birkaç yıl evvel ekran altı kamera teknolojisine öncülük etmişti. Ayrıyeten sistem son birkaç jenerasyonda daha da geliştirildi.

Q8 ismi verilen yeni OLED panel sonunda ekran altına kapalı kameranın düşük fotoğraf kalitesi problemini ortadan kaldıracak. Çinli kaynak yeni ekranın 2480 x 1116 piksel çözünürlüğe sahip olacağını ve yüksek frekanslı 1.440 Hz PWM karartma teknolojisi kullanacağını da ekliyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar