Pazar, Temmuz 21, 2024
Ana SayfaDonanımHuawei'nin 85 inçlik Smart Screen V5 piyasaya sürüldü

Huawei’nin 85 inçlik Smart Screen V5 piyasaya sürüldü

Huawei, yeni akıllı televizyonu Smart Screen V5 85 inçlik modelini resmi olarak piyasaya sürdü. Büyük ekranlı bu yeni TV, jest denetimi özelliği sayesinde dev bir telefon ekranı üzere çalışıyor. HarmonyOS 4 işletim sistemini kullanan Smart Screen V5, bir dizi etkileyici bilhassa donatılmış durumda.

Huawei’nin Smart Screen V5 modeli, 4T NPU hesaplama gücüne sahip Honghu 900 çipi ile donatılmış ve 1080p’den 4K’ya saniyeler içinde geçiş yapabiliyor. Bu çip, her kareyi derinlemesine tahlil edebiliyor ve manzaraya büyük ölçüde ayrıntı ekleyebiliyor. Ayrıyeten, ana görselde gürültü azaltma, kenar düzeltme ve öbür optimizasyon fonksiyonlarını de sunuyor.

Smart Screen V5, bilhassa TV ve spor aktiflikleri için uygundur zira kendine mahsus dinamik imaj telafi algoritması sunuyor. Bu algoritma süratli, akıcı ve 4K 120fps’ye kadar telafi takviyesi sunuyor. Ekran ayrıyeten Honghu Clear Light Control Pro teknolojisini kullanarak art ışığı ayarlıyor. Sahne tahlili ve bahis tanıma teknolojisini birleştirerek, fotoğraftaki her ayrıntısı dikkate alıyor. Üç boyutlu ve şeffaf bir imaj çıkışı sunan ekran, SuperMiniLED akıllı dinamik ışık denetimi ile gerçek vakitli piksel seviyesinde obje tanıma özelliğine sahip.

Huawei’nin 85 inçlik Smart Screen V5 piyasaya sürüldü

Huawei’nin yeni Smart Screen V5 85 inçlik modeli, düşük mavi ışık otomatik parlaklık ayarı ve doğal renk gösterimi sunuyor. Bu, ekranın izleyicilere göz müdafaası sağlamasını garanti ediyor. Ayrıyeten, Honghu Qiguang Brilliant Master Edition ekran teknolojisini de destekliyor. Dev ekran, yansımaları tesirli bir formda azaltmak ve gelen ışığı dağıtmak için özel bir anti-parlama materyal ile kaplanmış ekran yüzeyi ile donatılmış.

Huawei’nin yeni ekranı, dünyanın birinci mutlak işaret etme etkileşimli Huawei Lingxi uzaktan kumandasını destekliyor. Bu, ekranın dev bir ekranlı telefon üzere kullanılmasına ve taşınabilir uygulamaların bu aygıtta kullanılmasına imkan tanıyor.

Huawei Smart Screen V5 85 inç, Çin’de 17.999 yuan (yaklaşık 2.520$) başlangıç fiyatıyla piyasaya sürüldü.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar