Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram'da ekran imajı alanlar dikkat!

Instagram’da ekran imajı alanlar dikkat!

Instagram‘ın diğer kişilerin gönderisini kaydettiğinizi bildirip bildirmediğini veya birisinin DM’lerinizin ekran görüntüsünü alıp almadığını nasıl bilebilirsiniz? İşte bilmeniz gereken her şey.

Şu anda Instagram, birisi gönderilerinin, hikayelerinin, Reels videoarın veya kalıcı DM konuşmalarının ekran görüntüsünü aldıysa (veya kaydettiyse) kullanıcılara bildirimde bulunmaz. Bir gönderinin ekran kaydını alsanız dahi bildirim gitmez.

Instagram’da fotoğraf kaydedenlere kötü haber!

Meral Erden: Instagram'da ekran imajı alanlar dikkat! 1

Ancak birinin bir işletme veya içerik oluşturucu hesabı varsa, Instagram onlara gönderilerini kaç kişinin kaydettiğini bildirecek. Buna ek olarak daha önceden kaybolan bir fotoğrafın veya özel bir DM’de gönderilen videonun ekran görüntüsü alınırsa Instagram karşıdakini bilgilendirecek.

Birisi kaybolan bir fotoğraf veya videonun ekran görüntüsünü alırsa, yanında küçük kesikli bir daire belirir. Ancak, birisi bir DM dizisindeki kamera rulosundan paylaşılan bir fotoğrafın veya videonun ekran görüntüsünü alırsa, kullanıcı bilgilendirilmez. Ufak tefek detaylar da olsa karşı tarafa bildirim gitmesi bazı kişiler için sıkıntı yaratabilir. Gizlilik ve güvenlik güncellemeleri kapsamında ekran görüntüsü alındığında bildirilmesi bazı kullanıcılar için kullanışlı da olabilir. Ancak belirttiğimiz gibi ekran görüntüsü alındığının bildirim ile gitmesi için bu kişilerin işletme veya içerik oluşturucu hesabına sahip olması gerekiyor. Ayrıca kaydolmuş görsellerde giden bildirimler normal akıştan bir ekran görüntüsü alırsanız etkilenmeyeceğiniz anlamına da gelebilir. Gizlilik ve güvenlik kapsamında bu işlemler kullanıcılar için yararlı olacaktır.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar