Perşembe, Mayıs 30, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaInstagram'dan iOS kullanıcılarını sevindirecek karar

Instagram’dan iOS kullanıcılarını sevindirecek karar

Dünyanın en popüler markalarından biri olan Apple bir kez daha kullanıcılarının kalplerini çalacak bir hamle yaptı. Instagram kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında gelen hesap silme kısıtlamasına bizzat müdahale ederek bu sorunun çözülmesini sağlayan Amerikalı teknoloji devi, bu sayede bir kez daha farkını ortaya koymuş oldu.

Instagram kullanıcılarının canını sıkan o sorun ise, hesapların silinememesi probleminden başka bir şey değil. Buna göre, yeni hesap oluşturma işlemlerini Instagram uygulaması üzerinden rahatlıkla yapan kullanıcılar, sıra bu hesaplarını silmeye gelince Meta tarafından tarayıcıya yönlendiriliyor ve hesabını silmek isteyenlerin bu işlemleri tarayıcı üzerinden Instagram hesabına bağlanarak yapmalarını istiyordu.

Instagram’dan iOS kullanıcılarını sevindirecek karar

Uzun süredir Instagram kullanıcılarının şikayetçi olduğu ancak Meta’nın kulaklarını kapadığı bu talep, Apple’ın olaya el atmasıyla çözüldü. Buna göre Apple tarafından App Store kullanım sözleşmesinde yapılan bir değişiklikle bundan sonra uygulama üzerinden abonelik kaydı yapılmasına izin veren bütün uygulamalar, yine uygulama üzerinden abonelik iptalinin yani hesap kayıtlarının silinmesine de müsaade etmek zorunda olacak.

Bu değişiklik sonrası hemen bir güncelleme servis eden Meta ise, Instagram’ın yeni App Store kurallarına uygun hale gelmesini sağladı. Yani bundan sonra iPhone kullanıcıları doğrudan uygulama üzerinden hesaplarını silebilecekler. Google’ın bu konuda herhangi bir talebi olmadığı için şimdilik Android kullanıcıları için böyle bir kolaylık sağlanmış değil.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar