Cuma, Mayıs 27, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimIntel'in birinci madencilik yongaları 2022 sonunda geliyor

Intel’in birinci madencilik yongaları 2022 sonunda geliyor

Şinasi Kaya: Intel'in birinci madencilik yongaları 2022 sonunda geliyor 1

Ekran kartı sektöründe madencilik etkileri devam ederken sektördeki yarışa dahil olmayı planlayan Intel, ilk blok zinciri cihazlarını yakında piyasaya sürecek. Şirketin hızlandırılmış bilgi işlem sistemleri ve grafik bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Raja M.Koduri, yeni yongalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Watt başına iddialı bir performans sunacak

Bazı blok zincirlerinin muazzam derecede bilgi işlem gücü gerektirdiğinin farkında olduklarını söyleyen Koduri, enerji açısından en verimli bilgi işlem teknolojilerini geliştirmeye odaklandıklarını dile getirdi. Açıklamaların devamında yeni mimarinin tedarik zinciri üzerinde minimum etkiye sahip olması için küçük bir silikon üzerine uygulanacağını bildiren kıdemli başkan yardımcısı, günümüz ekran kartlarına kıyasla watt başına 1000 kat daha iyi performans sunacaklarını söylüyor.

Rusya, Kripto Para Yasası Taslağı için Harekete Geçti

4 gün önce eklendi

Yeni yongalar ile beraber hızlandırılmış bilgi işlem sistemleri ve grafik iş birimi içinde yeni bir özel bilgi işlem grubu da oluşturan Intel, ilk ürünlerini Argo Blockchain, Block (eski adıyla Square) ve Bitcoin madencilik şirketi GRIID Infrastructure‘a sunacak.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Intel, kripto sektörüne özel madencilik ekipmanı üretecek

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar