Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobiliOS 15.4 Beta, 120 Hz Yenileme Suratını Tüm Uygulamalara Getiriyor

iOS 15.4 Beta, 120 Hz Yenileme Suratını Tüm Uygulamalara Getiriyor

iOS 15.4 beta güncellemesiyle birlikte Apple iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde mevcut olan 120Hz ekran yenileme hızı 3. parti uygulamalarda kullanıma açılacak.

Christian Selig tarafından paylaşılan tweet’te 120Hz yenileme hızının bütün 3. parti uygulamalarda çalıştığı söyleniyor. Selig, bilgiyi Apple içerisinden aldığını da açıklamış.

Chirstian Selig: “Yay, bugün Apple’daki birinden bunun iOS 15.4 betalarında düzeltildiğine dair küçük bir mesaj aldım ve tüm uygulamalar, desteklenen iPhone’larda otomatik olarak 120 Hz animasyonlar alıyor ve kendim de onayladım. (Bakınız ekte, 1/120 = 8,33 ms)” ifadelerini kullandı. Selig bu paylaşımı 120 Hz desteğinin üçüncü parti uygulamalarda sınıfta kaldığı dönemlere ait bir habere cevaben yapmış.

Bununla birlikte Apple’ın animasyonların 60 FPS’nin üstüne çıkmasına izin vermeyen Core Animation hatasını düzelttiğini söyleyebiliriz. Bu bağlamda uygulamaların 120 Hz ile çalışacak olması güzel olsa bile güncellemenin şu anda betada olduğunun tekrar altını çizelim. Ayrıca bütün uygulamaların otomatik olarak 120 Hz’e geçiş yapıp yapmayacağı ise henüz doğrulanmış değil. Güncellemeyi yüklemek istiyorsanız Apple’ın iOS beta programına dâhil olabilirsiniz. Böylece 120 Hz’i tüm uygulamalarda deneyimleme şansına sahip olabilirsiniz.

Son olarak Apple iOS 15.4 beta sürümüyle birlikte Face ID teknolojisi için gözlük ve maske ile kilit açma fonksiyonlarını da eklemişti.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar