Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaMobiliPhone 15 bu özelliği ile eşsiz olacak!

iPhone 15 bu özelliği ile eşsiz olacak!

Ancak görünüşe nazaran Apple, iPhone’un fizikî düğmelerini en az bir yıl daha değiştirmeyecek. Apple tedarikçisi Cirrus Logic, MacRumors tarafından tespit edilen bir hissedar mektubunda “önceki hissedar mektuplarında bahsettiğimiz yeni bir eserin bu sonbaharda piyasaya sürülmesi planlandığı için artık planlandığı üzere piyasaya çıkması beklenmiyor” dedi.

Cirrus, iPhone’un Taptic Engine’ine giren bir çok bileşen üretmesiyle tanınıyor. Apple, şirketin en büyük müşterisi ve 2022’deki gelirinin %79’unu oluşturuyor. Kasım ayında Cirrus, yatırımcılara ve analistlere yeni bir yüksek performanslı karma sinyal (HPMS) bileşeni üzerinde çalıştığını (bu, Apple’ın kullandığı Tapic Engine ile birebir kategoride) ve 2023’te akıllı telefonlara geleceğini söylemişti. Bu hafta ise Cirrus, eserin geleceğine ait “sınırlı görüş mesafesine” sahip olduğunu açıkladı.

iPhone 15 bu özelliği ile eşsiz olacak!

iPhone 15 Pro’nun birkaç sert düğme içereceğini öne süren raporlar, geçen sonbaharda şirketin bir sonraki amiral gemisi telefonundaki fizikî ses ve güç düğmelerini dokunmaya hassas düğmelerle değiştirmeyi planladığını söyleyen Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan geliyor.

Geçen ay Kuo, Apple’ın “seri üretim öncesi çözülmemiş teknik sorunlar” nedeniyle planlarını değiştirmeye karar verdiğini belirterek varsayımını revize etti. Hiç değilse, geliştirme, akıllı telefon sızıntılarına, bilhassa de bir eserin duyurulmasından aylar ve bazen yıllar evvel dolaşanlara kuşkuyla yaklaşmak için bir hatırlatma niteliğinde.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar