Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro Çentiksiz Ekranla Gelebilir

iPhone 15 Pro Çentiksiz Ekranla Gelebilir

iPhone 15 Pro serisinde Face ID yüz tanıma teknolojisinin ekrana dâhili bir şekilde entegre edilerek (UD) ekran/kasa oranının büyütülmesi için çalışılacak. Bunun haricinde lafı iPhone’dan açmışken, Apple’ın bu yıl içerisinde piyasaya süreceği iPhone 14 Pro serisini çift delikli tasarımla birlikte piyasaya sürmesini bekliyoruz.

Tekrar 15 Pro serisine dönecek olursak, Güney Kore merkezli TheElec’ten paylaşılan rapora göre Samsung Display ve OTI Lumionics ortaklaşa bir proje üzerinde çalışıyor. Söz konusu projenin tamamlanmasıyla birlikte “katot ve OLED piksel katmanlardan” oluşan yeni nesil bir ekran teknoloji ortaya çıkacak.

Yani ekran üzerinde hiçbir çentik yer almadan Face ID’nin ekran içerisine yerleştirilmesi amaçlanıyor. Çentiksiz ekrana yerleştirilecek IR sensörü bu görevi yerine getirecek.

Söz konusu teknolojinin gelecek yıl ilk olarak Samsung Galaxy Z Fold 5 ile birlikte kullanılması bekleniyor. Hemen ardından Apple’ın iPhone 15 Pro (şimdilik bilinen ismiyle) serisinde bu ekrana geçiş yapması bekleniyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar