Perşembe, Şubat 29, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Pro Max, kamera yetenekleriyle DxOMark'da birinci sıraları aldı

iPhone 15 Pro Max, kamera yetenekleriyle DxOMark’da birinci sıraları aldı

Apple’ın en yeni eseri iPhone 15 Pro Max, çok ısınma sıkıntıları nedeniyle son vakitlerde manşetlere taşındı. Lakin bu sorunu tahlile kavuşturma konusunda çalışmalarını sürdürüyor olmasına karşın, DxOMark kamera testlerinde rakiplerini geride bıraktı. Bu, iPhone 15 Pro Max‘in kimi kamera kategorilerinde tepede olduğunu gösteriyor.

iPhone 15 Pro Max, DxOMark test sonuçlarına nazaran fotoğrafları bilhassa HDR ekranlarda canlı ve parlak gösterme konusunda hayli başarılı. Düşük ışıkta bile fotoğraflar istikrarlı, ne çok koyu ne de çok parlak görünüyor. Renkler, bilhassa cilt tonları kelam konusu olduğunda doğal ve güzel. Aydınlık ortamlarda çok fazla ayrıntı yakalar, bu da şeyleri net bir formda görebilmenizi sağlar. Otomatik odaklama süratli ve doğrudur, bu da net fotoğraflar elde etmenizi sağlar. Ayrıyeten, görüntülerin sabit görünmesine yardımcı olur.

iPhone 15 Pro Max, kamera yetenekleriyle DxOMark’da birinci sıraları aldı

Ancak düşük ışık şartlarında fotoğraflarda bazen tanelilik fark edilebiliyor. Ortada sırada istenmeyen garip parlamalar ya da çift imajlar fotoğraflarda yer alabiliyor. Düzgün ışık altında epeyce başarılı olsa da, bir sahnenin aydınlık ve karanlık kısımları ortasında büyük bir fark olduğunda zorlanabiliyor. Yakınlaştırma yaptığınızda ayrıntı düzeyi beklentilerinizi karşılamayabilir.

Bununla birlikte, 154 puanla iPhone 15 Pro Max, 146 puanla 9. sırada bulunan iPhone 14 Pro Max’e nazaran çok daha güzel bir performans sergiliyor.

Huawei P60 Pro‘nun gerisinde ikinci sırada yer alsa da, Bokeh modu ve Görüntü konusunda dorukta bulunuyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar