Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaMobiliPhone 15 Serisi, Kasa Rengiyle Uyumlu USB-C Kablolarla Gelebilir

iPhone 15 Serisi, Kasa Rengiyle Uyumlu USB-C Kablolarla Gelebilir

Asya tarafından gelen sızıntılar, iPhone 15’in kasa renkleriyle aynı olacak USB-C kablosuyla gelebileceğini gösteriyor. 

İlk olarak bir X (Twitter) kullanıcısı olan Majin Bu, hafta sonu yaptığı paylaşımla yeni kablo renklerini gösterdi. Ancak Çin sosyal medyasında epey dolanan bu sızıntının kaynağı doğrulanamamıştı. 

iPhone 15’in 5 renk seçeneği de sızmış olabilir

Ulaş Utku Bozdoğan: Iphone 15 Serisi, Kasa Rengiyle Uyumlu Usb-C Kablolarla Gelebilir 1

Şimdi ise Apple cihaz prototipi toplayıcısı olan “Kosutami”, kasa renkleriyle uyumlu şekilde hazırlanan USB-C kablolarının tasarım örneklerini gördüğünü ve iPhone 15/iPhone 15 Plus için sızıntıların doğru olduğunu söyledi.

Görüntülerde de görüldüğü üzere, siyah renkli kablo hariç diğer kabloların her iki ucunda da parlak beyaz plastikten bir kabuk bulunuyor. Apple Watch manyetik şarj kablosu ve MagSafe 3’ün aksine, bu örgülü USB-C kabloları gerilim azaltıcı tüplere sahip.

Kosutami Macrumors’a yaptığı açıklamada, örgülü kabloların en azından şimdilik beyaz, siyah, sarı, mor ve turuncu renklerde geleceğini bildiğini söyledi. Fotoğraftaki renklere bakıldığında turuncu olarak bilinen rengin tıpkı iPhone XR’da olduğu gibi mercan renk seçeneği gibi olacağı söylenebilir. Yani biraz daha pembeye yakın bir turuncu. 

Öte yandan bu renklerin, iPhone 15’in kasa renkleriyle aynı olması bekleniyor. Bu nedenle cihazın renk seçenekleri de bu kabloların renginden yola çıkılarak tahmin edilebilir durumda. 

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar