Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaMobilKarşınızda Asus ROG Phone 6!

Karşınızda Asus ROG Phone 6!

Son zamanlarda oyun odaklı akıllı telefonların bir hayli revaçta olduğu görülüyor. Özellikle Xiaomi’nin Black Shark serisi ile Asus’un ROG Phone serisi oyun odaklı akıllı telefon pazarının en önemli iki ismi konumunda. İşte geçtiğimiz aylarda tanıtılan Black Shark 5 modelinden sonra tüm gözler Asus’un yeni modeline çevrildi.

Tayvan merkezli teknoloji devi tarafından üretilen ROG Phone serisinin en yeni üyesi ROG Phone 6 modeli olacak. Şirketin bir süredir üzerinde çalıştığı bu model, aslında birkaç gün sonra tam olarak da 5 Temmuz tarihinde tanıtılacak. Ancak bu akıllı telefon modelinin tanıtımına birkaç gün kalmış olması, duyum hesaplarının mesai yapmasına engel olamıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Karşınızda Asus Rog Phone 6! 1

Karşınızda Asus ROG Phone 6!

Bugün itibariyle sızdırılan yeni görsellerle, ASUS’un yeni akıllı telefon modeli ROG Phone 6’yı resmen görmüş olduk. Telefonun en çok dikkat çeken yönü şarj giriş portunun altta değil yanda olmasıyken, söz konusu konum değişikliğinin sebebi tabi ki oyun severlere daha konforlu bir oyun deneyimi yaşatabilmek.

Öte yandan aynı kaynak ROG Phone 6’nın özelliklerinin de netleştiğini ve buna göre telefonda 6,78 inç büyüklüğe ve 165Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran olacağını söylüyor. Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak olan telefonda ayrıca 8GB RAM ve 6.000mAh batarya bulunacak. Telefonun diğer bütün özelliklerini 5 Temmuz 2022 tarihinde öğreneceğiz.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar