Perşembe, Temmuz 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimLG, Rusya'ya olan eser sevkiyatlarını durdurduğunu açıkladı

LG, Rusya’ya olan eser sevkiyatlarını durdurduğunu açıkladı

Ulaş Utku Bozdoğan: LG, Rusya'ya olan eser sevkiyatlarını durdurduğunu açıkladı 1

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından ürün sevkiyatlarını durduran Apple, Microsoft, Intel ve Samsung gibi dev teknoloji firmalarına LG Electronics de katıldı. Kendi web sitesi üzerinden Rusya’ya olan tüm ürün sevkiyatlarını “askıya aldığını” duyuran şirket, insanların refahı konusunda derinden endişe duyduklarını dile getirdi.

Yaptırımın ne kadar süreceği bilinmiyor

Cep telefonu sektöründen ayrılmış olsa da televizyonlardan klimalara ve buzdolaplarına kadar birçok elektronik eşya üretimi gerçekleştiren LG, sevkiyatları durdurma kararının ne kadar süreceği konusunda herhangi bir bilgi paylaşmadı ancak durumu yakından izleyeceğini bildirdi. Şirket rakiplerine kıyasla oldukça geç bir yaptırım kararı almış olsa da, Rusya’nın dünyanın en büyük iki cihaz markasını kaybettiğini söyleyebiliriz.

Rusya’nın kamulaştırma kararı otomotiv devlerini endişelendirdi

5 gün önce eklendi

ABD ve Avrupa ülkelerinin ambargo kararına katılan büyük teknoloji şirketleri ile birlikte Rus vatandaşların teknolojik ürünlere ulaşımı giderek zorlaşacak gibi gözüküyor. Halihazırda Çin ve farklı ülkelerden ürün ithalatını sürdüren ülkede seçenekler azalmaya devam ediyor.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • LG, Rusya’ya ürün sevkiyatlarını durdurdu: İşte detaylar

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar