Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaMobilMediaTek ve Xiaomi güçlerini birleştirdi

MediaTek ve Xiaomi güçlerini birleştirdi

Öncü bir yarıiletken firması olan MediaTek, Xiaomi ile birlikte Dimensity 8200-Ultra taşınabilir platformunu tanıtmak ismine bir iş birliği gerçekleştirdi. Bu iş birliği, yüksek performanslı bir yonga seti sunmayı hedefliyor, bu set bilhassa görüntüleme yeteneklerinde üstün bir performans sergiliyor. Xiaomi’nin resmi Weibo duyum hesabı, Xiaomi Civi 3‘ün, Dimensity 8200-Ultra’yı içeren birinci akıllı telefon olacağını onayladı.

4nm sürecinde üretilmiş olan Dimensity 8200-Ultra, 4 Cortex A78 çekirdeği ve 4 Cortex A55 çekirdeği ile donatıldı ve Antutu benchmark puanında 900.000’i aştı, böylelikle etkileyici bir yonga seti sunuyor.

MediaTek ve Xiaomi’nin iş birliği, Dimensity 8200-Ultra’nın görüntüleme yeteneklerini optimize etmek hedefiyle her iki şirketin güçlerini bir ortaya getiriyor. Xiaomi, algoritma ve görüntüleme teknolojisi konusundaki bilgisi ve fotoğrafçılığın çeşitli teknik taraflarındaki muvaffakiyetleri ile tanınıyor. MediaTek ise, taşınabilir görüntüleme alanındaki geniş tecrübesi ve teknolojik uzmanlığına sahip.

MediaTek ve Xiaomi güçlerini birleştirdi

Dimensity’nin açık mimarisi, MediaTek platformu ile Xiaomi’nin görüntüleme yetenekleri ortasında sıkıntısız entegrasyon sağlıyor. Xiaomi’nin Imaging Brain’i olarak bilinen gelişmiş algoritmaları, portre fotoğrafçılığı, anlık çekim ve gece görüntüleri üzere alanlarda sanayide tanınma ve muvaffakiyet kazandı. Xiaomi, Dimensity taşınabilir platforma kolayca adapte olabilecek, gelecekteki güncellemeleri kolaylaştıracak bir platformlar ortası ara katman oluşturdu.

Bu iş birliği ayrıyeten operatör uygulama hızlandırma üzerine odaklanıyor. Bu, Xiaomi’nin Imaging Brain’inin Dimensity 8200-Ultra üzerinde 30’dan fazla operatörün geliştirilmesini hızlandırıyor. Bu optimizasyon, Xiaomi’nin Imaging Brain’inin yonga setinin tam potansiyelini kullanmasını sağlıyor ve harika görüntüleme efektleri, gelişmiş performans ve artırılmış güç verimliliği sunuyor.

MediaTek Kablosuz İletişim İş Ünitesi Yardımcı Genel Müdürü Chen Junhong, yaklaşan akıllı telefon hakkında heyecanını tabir ederek, bu telefonun şık tasarımı, etkileyici performansı ve harika görüntüleme yetenekleriyle tüketicileri etkileyeceğini belirtti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar