Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunMicrosoft, Faal Olmayan Game Pass Aboneliklerini Ücretlendirmeyecek

Microsoft, Faal Olmayan Game Pass Aboneliklerini Ücretlendirmeyecek

Microsoft, artık aktif olmayan Xbox Live Gold ve Game Pass aboneliklerini iptal etmeye başlayacağını duyurdu. Ancak tüketiciyi korumaya yönelik bu uygulama, şimdilik yalnızca Birleşik Krallık’ta geçerli olacak.

Şirket, bu yeni önlemi Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) ile yaptığı gönüllü bir anlaşma doğrultusunda duyurdu. CMA, 2019 yılından bu yana tüm büyük oyun platformları için otomatik yenilenen abonelikleri aktif olarak araştırıyor. Ancak şimdiye dek ne Sony ne de Nintendo, hizmetlerinde herhangi bir değişiklik yapmayı taahhüt etti.

Microsoft, Xbox Live Gold veya Game Pass abonesi olup hizmeti en az bir yıldır kullanmayanlara ulaşmaya başlayacak. Müşterilere aboneliklerini nasıl iptal edebileceklerini söyleyecek ve ödemeye devam eden, ancak aboneliklerini bir tam yıl daha (toplam 24 ay) kullanmayanların hizmetleri onlar için otomatik olarak iptal edilecek.

Bu değişikliklere ek olarak Microsoft, yanlışlıkla yapılan yenilemeler için nasıl para iadesi alınacağına ilişkin daha net ayrıntılar da dahil olmak üzere aboneliklerin otomatik olarak yenilenmesi hakkında daha iyi bilgiler sağlamayı da kabul etti.

CMA, Microsoft’un kararından memnun görünüyor ve diğer şirketlerin de aynı yolu izleyeceği konusunda umutlu. CMA İcra Direktörü Michael Grenfell konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Otomatik yenilenen üyelikler ve abonelikler sunan diğer şirketler dikkat etmeli ve tüketiciyi koruma yasasına uyduklarından emin olmak için uygulamalarını gözden geçirmeliler.” dedi.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar