Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunMinecraft Legends 2023’te Geliyor

Minecraft Legends 2023’te Geliyor

Mojang, 2022 Xbox ve Bethesda Games Showcase etkinliğinde Minecraft Legends oyununu duyurdu. Oyunun 2023 yılı içerisinde piyasaya sürüleceği ifade ediliyor.

Minecraft Legends bir aksiyon strateji oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Orijinal Minecraft, tüm zamanların en büyük oyunlarından birisi ve aksiyon RPG Minecraft Dungeons gibi yan ürünlerle de bazı başarılar elde etmişti.

Legends ise stratejiye odaklanarak seriyi yeni bir zemine genişletiyor. Öte yandan oyun yine de tek oyunculu bir karaktere odaklanıyor. Yani bu anlamda oyunu StarCraft tarzı bir RTS gibi düşünmek yanlış olacaktır.

Legends’da oyuncular hem tanıdık hem de gizemli, yemyeşil biyomlar ve zengin kaynaklarla dolu yumuşak topraklar keşfedecek. Ancak bu güzel ülke korkunç bir değişimin eşiğinde. Domuz istilası başlamış durumda ve Overworld’ü yozlaştırmakla tehdit ediyor. Beklenmedik arkadaşlar edinmek, değerli ittifaklar kurmak ve Nether’den gelen azılı istilacılara karşı stratejik savaşlara öncülük etmek ise oyuncuya kalıyor.

Oyunla ilgili olarak Microsoft’un açıklaması ise şe şekilde:

Oyun, hem yeni hem de deneyimli Minecraft oyuncuları için birçok sürpriz sunacak çok heyecan verici bir senaryoya sahip olacak. Ve arkadaşlarıyla oynamak isteyenler için, bu yıl daha fazlasını paylaşmayı dört gözle beklediğimiz çevrimiçi kooperatif senaryo modu ve rekabetçi çok oyunculu modlar olacak.

Bir aksiyon strateji oyunu olarak vizyonumuzu sunmak için Minecraft Legends’ı mümkün olan en iyi şekilde hayata geçirmemize yardımcı olabilecek bir ekiple ortak olmamız gerektiğini biliyorduk. Güçlü strateji oyun deneyimleri sunma konusunda uzun bir geçmişe sahip bir geliştirme ekibi olan Blackbird Interactive ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar