Pazar, Mart 26, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilMuhteşem Bowl sayesinde kripto para uygulamalarına ilgi tavan yaptı

Muhteşem Bowl sayesinde kripto para uygulamalarına ilgi tavan yaptı

Meral Erden: Muhteşem Bowl sayesinde kripto para uygulamalarına ilgi tavan yaptı 1

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen spor organizasyonlarından biri olan Super Bowl, birçok kripto para borsasının reklamına ev sahipliği yaptı. Super Bowl’un etkisi ile beraber dikkatleri üzerine çeken kripto uygulamalarının indirilmelerinde artış gözlemlendi.

Super Bowl, Kripto Uygulaması İndirmelerini Olumlu Etkiledi

Super Bowl’a bu yıl kripto para borsalarının reklamları damga vurdu diyebiliriz. Elde edilen bilgilere göre Super Bowl‘un etkisiyle ile birlikte kripto para uygulaması indirmeleri yüzde 280 oranında arttı.

Özellikle de en büyük artışı yaşayan Coinbase oldu. Coinbase, 13 Şubat tarihinde bir önceki haftaya göre yüzde 309 daha fazla indirilirken, 14 Şubat tarihinde ise indirmelerde yüzde 289 artış görüldü.

Meral Erden: Muhteşem Bowl sayesinde kripto para uygulamalarına ilgi tavan yaptı 2

Bunun yanında eToro‘nun indirmeleri bir önceki haftaya göre yüzde 132 daha fazla indirildi. Aynı şekilde FTX’teki artış da yüzde 130’u gördü.

Coinbase ve FTX, Super Bowl reklamları ile ön plana çıktı

4 gün önce eklendi

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Coinbase, Super Bowl reklamından sonra site yoğunluğu nedeni ile çöktü. Bu çöküşe rağmen kripto borsası, Amerika Birleşik Devletleri App Store’daki en popüler ikinci uygulamaya kadar yükselmeyi başardı.

Son olarak Coinbase’in uygulaması, Super Bowl’daki gösterimlerden sonra ABD App Store’da 186. sıradan 2. sıraya kadar yükseldi. Benzer şekilde önde gelen kripto varlık alım satım platformlarından FTX’in Blockfolio’su ve yatırım uygulaması eToro da sıralamada yükseldi.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Super Bowl ile kripto para uygulamalarının indirmeleri arttı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar