Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaOyunOffworld Industries, Tencent’ten Yatırım Aldı

Offworld Industries, Tencent’ten Yatırım Aldı

Squad, Beyond the Wire ve Post Scriptum oyunlarının arkasındaki geliştirici stüdyo Offworld Industries, Tencent’ten bir yatırım aldığını duyurdu. Çinli şirket, Offworld Industries’de azınlık hissesi satın alacak. Aynı zamanda Tencent’in Tencent Shooting Games Genel Müdürü Gram Xu da şirketin yönetim kuruluna katılacak.

VentureBeat tarafından aktarılan habere göre, Offworld Industries’in finans direktörü Kristine Kakuno bu yatırım ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Tencent’in yatırımını, hem ilgi çekici PC nişancı oyunlarını piyasaya sürme konusundaki sicilimizin hem de stüdyo için uzun vadeli vizyonumuzun harika bir onaylaması olarak görüyoruz. Squad ve gelecekteki oyunlarımızla yeni zirvelere ulaşırken onlarla birlikte olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.” dedi.

Offworld Industries’in belirttiğine göre şirket, Tencent’in nişancılık ve yaratıcı ekibinden de destek alacak. Bu ekibin, Smilegate’in Crossfire serisinin büyümesine yardımcı olduğu iddia ediliyor. Ekip yaptığı açıklamada, “Tencent, her seviyede yetenekli stüdyolara yatırım yapmaktan gurur duyuyor. Offworlds’ün geleceğinin büyümesine katkıda bulunmaktan ve stüdyonun tam potansiyeline ulaşması için gereken iç görüleri sağlamaya yardımcı olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar