Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaBilimÖğrenciler için tatil müjdesi! Sömestr tatili 1 ay oluyor!

Öğrenciler için tatil müjdesi! Sömestr tatili 1 ay oluyor!

Son devirde eğitim sistemi üzerine kıymetli adımlar atılıyor. Bilhassa de yeni Milli Eğitim Bakanı misyona başladıktan sonra çok radikal adımlar atılmaya başlandı. Sınıf geçme sisteminde çok değerli değişikliklere gidildi. Bunun yanında devamsızlıklar üzerine birtakım düzenlemeler yapıldı ve veli okul ilişkileri daha öncelikli hale getirildi. Artık ise sırada sömestr ve orta tatiller var.

Hatırlanacağı üzere birkaç yıl öncesine kadar orta tatil diye bir durum kelam konusu değildi. Öğrenciler Ocak ayının sonu ile Şubat ayının başını kapsayan 15 günlük bir tatile çıkıyorlardı. Bunun ardından de yaz tatili geliyordu.

Fakat bir evvelki Milli Eğitim Bakanı devrinde bu sistem biraz değişti. Yaz tatilinden 2 hafta alınarak Kasım ve Nisan aylarına 1’er haftalık tatiller eklendi. Bu tatillerin, imtihan sonrası çocukların zihinlerinin toparlanması için bir fırsat olarak kıymetlendirilmesi gerektiği belirtilmişti.

Öğrenciler için tatil müjdesi! Sömestr tatili 1 ay oluyor!

Son günlerde bu tatillerin kaldırılacağına dair birtakım haberler okuduk. Henüz kesin net bir açıklama gelmiş olmasa da bu tatiller önümüzdeki yıl itibariyle kaldırılacak üzere görünüyor. En azından tüm açıklamalar bu istikamette.

Peki kaldırılan tatillerin mühleti nereye eklenecek? Yaz tatillerine mi yoksa sömestr tatillerine mi? Şu anda sömestr tatilinin 1 ay olması gündemde. En azından ağır basan karar bu tarafta üzere görünüyor. Yani kaldırılan orta tatil mühletleri sömestr tatiline eklenecek. Böylelikle öğrenciler 1 aylık sömestr tatili yapmış olacaklar. Yaz tatili ise 2.5 ay halinde devam edecek.

Peki sizin bu bahis hakkındaki görüşleriniz nedir? Sömestr tatili 1 ay olmalı mı, yoksa bu müddet yaz tatiline mi dahil edilmeli? Ya da orta tatiller motamot bu biçimde kalmalı mı? Bilhassa öğrencilerin bu mevzu hakkındaki görüşleri bizler ve yetkililer için çok kıymetli.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar