Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaMobilOnePlus’ın birinci Android tableti dayanıklılık testini muvaffakiyetle geçti

OnePlus’ın birinci Android tableti dayanıklılık testini muvaffakiyetle geçti

OnePlus’ın birinci Android tabletini, Şubat 2023’te merakla bekleyen kullanıcılarla buluşturduğunu duymuş olabilirsiniz. Bu aygıt, sunduğu özelliklerle takdir toplasa da, kimi eleştirmenler Android yazılımının potansiyelini tam manasıyla kullanmadığı gerekçesiyle tenkitlerde bulundular. İşte burada devreye JerryRigEverything isimli, akıllı telefonlar ve tabletler üzerinde gerçekleştirdiği dayanıklılık testleriyle tanınan bir YouTube kanalı giriyor. Kanalın son test konuğu OnePlus Pad oldu ve aygıtın performansı hakikaten etkileyiciydi; çiziklere, bükülmelere ve ısıya karşı sağlam olduğunu kanıtladı.

JerryRigEverything, test sürecine OnePlus’ın kalemi Stylo ile başladı. Bu kalem, kablosuz şarj için bakır bobinler ve gerçek bir pil üzere kimi temel özelliklere sahip olmasına karşın genel manada standart bir kalem olarak nitelendirilebilir. Dayanıklılık testi, çizik testiyle devam etti. Tablet, “6. düzeyde çizildi ve 7. düzeyde daha derin izler bıraktı”. Bu, teknolojinin günümüz sonlarını göz önünde bulundurduğumuzda, beklenen bir sonuç. Şayet aygıtınızın ekranı safir yerine camla korunuyorsa, bu durum elde edebileceğiniz en yüksek dayanıklılık düzeyini temsil ediyor.

OnePlus’ın birinci Android tableti dayanıklılık testini muvaffakiyetle geçti

Cihazın ısıya dayanıklılığı başarılı bir biçimde test edildi lakin bükülme testinde hakikaten sıyrıldı. Yapısal bütünlük açısından büyüklük her vakit avantaj olmayabilir, bu bilhassa akıllı telefonlar ve tabletler için geçerli. Daha evvelki testlerde, ekranın zayıf bir nokta olabileceği ve çerçevenin baskı altında kırılabileceği gözlemlendi. Bilhassa test ettiğimiz iPad modelleri için bu durum geçerliydi. Ama OnePlus Pad, durumu değiştirdi. Daha güçlü bir gereçten yapıldığı için bükülmelere karşı daha dirençli. JerryRigEverything, aygıtı titiz bir bükülme testine tabi tuttu ve aygıt bu testi muvaffakiyetle geçti.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar