Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimOpenSea aylık hacim rekoru kırıldı

OpenSea aylık hacim rekoru kırıldı

İnanç Can Çekmez: OpenSea aylık hacim rekoru kırıldı 1

NFT sektörünün giderek daha fazla ivme kazanması ilgili platformları da adeta coşturuyor. NFT sektörünün en önemli pazarı haline gelen OpenSea aylık hacim ve günlük satış anlamında rekorları kırıyor. 

OpenSea ne kadar gelir elde ediyor?

NFT platformları bugün ETH, SOL, AVAX, BSC gibi ağlarda kendisine yer buluyor ancak ETH tabanlı olan platformlar çok pahalı aktarım ücretleri olmasına rağmen daha fazla ilgi görüyor ve satış fiyatları da uçuyor. Bazı yenilikçi kontratlar aktarım ücretlerini çok düşük seviyeye getirse de halen OpenSea çok gözde.

Dune Analytics tarafından yapılan analizlere göre Aralık ayında 4.74 milyar dolar hacim üretildi ve yeni bir rekor kırıldı. 9 Ocak tarihinde ise 261 milyon dolar ile günlük hacim rekoru kırıldı. Özellikle yeni koleksiyonların çıkışı esnasında ilgi büyük oluyor. Yine aylık NFT satışı 1.8 milyon ile rekor kırdı. 

OpenSea Polygon tabanlı versiyonuna bakacak olursak aylık hacim 55 milyon dolar civarında. Aylık NFT satışı ise 2 milyon civarında. Aslında satış daha fazla ancak fiyatlar ETH tarafında adeta uçuşa geçmiş. Bu bakımdan NFT sektörünün ETH ağı dışındaki ağlarda ne kadar kazandırabileceği sorgulanıyor. 
 

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar