Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimOpensea üzerinde büyük dolandırıcılık

Opensea üzerinde büyük dolandırıcılık

Ulaş Utku Bozdoğan: Opensea üzerinde büyük dolandırıcılık 1

Milyarlarca dolarlık işlem hacmiyle en büyük NFT pazarı durumundaki Opensea dolandırıcıların da gözdesi. Sistem açığını bulamayan dolandırıcılar kullanıcıları kandırmaya çalışıyor.

Opensea kullanıcılaır dikkat!

Opensea ay sonuna kadar ücretsiz olarak yeni bir Ethereum kontratına geçiş yapacak ve kullanıcıların da listelemelerini yeni kontratlara taşımaları gerekiyor. Opensea gerekli açıklamaları yapsa da dolandırıcılar daha hzılı davrandı.

Opensea kullananlar zengin oldu

2 gün önce eklendi

Kullanıcıları oltalama mail yağmuruna tutan dolandırıcılar pek çoğunu kandırmayı başardı. Transfer ücretlerinin düşük olmasını da fırsat bilen dolandırıcılar milyonlarca dolarlık NFT parçalarını çok ucuza aldı.

Mutant Ape Yacht Club, Bored Ape Yacht Club gibi çok değerli koleksiyon parçaları sadece 750$ transfer ücreti karşılığında çalındı. Kullanıcıların farkında olmadan dolandırıcılara taşınma yetkisi verdiği için bunun gerçekleştiği ifade ediliyor. Opensea herhangi bir şekilde siber saldırı olmadığını açıkladı ve kullanıcıların cüzdanlarına verdiği izinleri mutlaka kontrol etmeleri gerekiyor.

Opensea

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Opensea kullanıcıları dikkat!

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar