Cuma, Haziran 21, 2024
Ana SayfaMobilOppo Find X5, Dimensity 9000 ile Birlikte Gelecek

Oppo Find X5, Dimensity 9000 ile Birlikte Gelecek

Daha önce Oppo Find X5 Pro’nun Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine sahip olacağı söylenmişti. GSM Arena’nın paylaştığı habere göre, şimdi de standart Oppo Find X5 modelinin Dimensity 9000 yonga seti ile birlikte geleceği açıklandı.

Daha önce paylaşılan bilgiler, Dimensity 9000 yonga setinin, Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine kıyasla daha hızlı işlemci, ancak daha yavaş GPU’ya sahip olduğuna işaret ediyordu. Şimdilik iki yonga setinin de performansları hakkında kesin bir yorum yapmak için henüz çok erken.

Bununla birlikte güvenilir sızıntılarıyla bilinen Digital Chat Station, kamera ve şarj standardı gibi tüm önemli özelliklerini de açıkladı. Söylenene göre, Oppo Find X5, arka tarafta iki adet 50 MP’lik, bir adet ise 13 MP’lik olmak üzere üç kameraya sahip olacak. Ancak bu kameraların hepsinin birebir aynı sensörleri kullanıp kullanmayacağı henüz bilinmiyor.

Bunların yanı sıra Oppo Find X5’in 80 watt gücünde kablolu şarj, 50 watt gücünde kablosuz şarj ve 10 watt gücünde ters kablosuz şarj desteği ile birlikte 5.000 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olması bekleniyor. Haberler, hem Find X5 hem de Find X5 Pro’nun bu yıl 1 Şubat’a denk gelen Çin Yeni Yılı’ndan sonra piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.

Kaynak:  Technopat

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar