Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilOPPO, Işın İzleme Takviyeli 3D Duvar Kağıtlarını Tanıttı

OPPO, Işın İzleme Takviyeli 3D Duvar Kağıtlarını Tanıttı

OPPO geçtiğimiz yıl telefonlarında ışın izleme teknolojisini sunmuştu. Fakat özellik testlerden ileri gitmemişti. Şimdiyse işi tekrar ele alan OPPO, Oyun Geliştiricileri Konferansı 2022‘de (GDC) akıllı telefonları için endüstrinin ilk ışın izleme uygulamasını “ColorOS Ray Tracing 3D Duvar Kağıdı” biçiminde resmiyete döktü.

Amerika Birleşik Devletleri’nin San Francisco şehrinde devam eden Oyun Geliştiricileri Konferansı 2022’de (GDC) OPPO, akıllı telefonlar için endüstrinin ilk ışın izleme uygulamasını “ColorOS Ray Tracing 3D Duvar Kağıdı” biçiminde tanıttı. Etkinliğin ziyaretçileri canlı bir şekilde OPPO Find X5 Pro Dimensity Edition modelinde sergilenen duvar kağıtlarını deneyimleme fırsatı buldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: OPPO, Işın İzleme Takviyeli 3D Duvar Kağıtlarını Tanıttı 1

OPPO Find X5 Dimensity Edition 3D Duvar kağıdı

Ulaş Utku Bozdoğan: OPPO, Işın İzleme Takviyeli 3D Duvar Kağıtlarını Tanıttı 2

OPPO Find X5 Dimensity Edition 3D Duvar kağıdı

Işın izleme, ışığın davranışını gerçek dünyada olduğu gibi simüle ederek daha canlı ve gerçeğe yakın sanal nesnelere izin veren bir grafik işleme teknolojisidir. OPPO ilk olarak 2018’in başlarında kendi ışın izleme çözümünü geliştirmeye başladı. 3D canlı duvar kağıdı için marka, hibrit bir mimariyi Find X5 Pro’da özel donanım çekirdeklerini benimsedi ve güçlü Dimensity 9000 yongasını kullanıma sundu.

OPPO, 3D ışın izleme duvar kağıdının, teknolojiyi gelecekteki uygulamaları keşfetmek için kullanmak için bir başlangıç noktası görevi göreceğini söylüyor.

Işın izleme destekli 3D Duvar Kağıtları son derece etkileşimli ve animasyonları göstermek için döndürme, dokunma ve dalgalar gibi bir dizi el hareketine izin veriyor. Son olarak yeni duvar kağıtlarının bu yıl içinde Find X5 Pro Dimensity Edition kullanıcılarına APK olarak ve geliştiricilere bir SDK paketinde sunulacağını belirtelim.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar