Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilOPPO Reno 8Z 5G, Geekbench’te Listelendi

OPPO Reno 8Z 5G, Geekbench’te Listelendi

OPPO Reno 8 ailesinin yeni üyesi Reno 8Z 5G, Geekbench’te sekiz çekirdekli bir Qualcomm SoC ve 8GB RAM ile birlikte görüntülendi. Akıllı telefon, geçmişte de birçok sertifika web sitesinde görülmüştü. Bu durum, cihazın yakın zamanda piyasaya çıkacağı anlamına geliyor. Öyle ki, akıllı telefon NCC ve NBTC web sitesinde de yakın zaman içerisinde görüntülenmişti.

Geekbench listesine göre OPPO Reno 8Z 5G akıllı telefon, CPH2457 model numarasına sahip olacak. Akıllı telefon, 1.80GHz frekansla çalışan 6 çekirdeğe ve 2.21GHz saat hızına sahip olan 2 çekirdeğe sahip olan toplamda sekiz çekirdekli Snapdragon SoC ile birlikte piyasaya sürülecek. Bahsi geçen Snapdragon çipsetin, Qualcomm Snapdragon 695 olması bekleniyor. SoC ayrıca, 8GB RAM ile de eşleştirilmiş. Cihaz, tek çekirdekli testte 687 puan, çok çekirdekli testte 1920 puan almış.

Ulaş Utku Bozdoğan: OPPO Reno 8Z 5G, Geekbench’te Listelendi 1
OPPO Reno 8Z 5G

CPH2457 model numarasına sahip akıllı telefon için NCC sertifika web sitesinde yer alan listeleme, cihazın bir LED flaşı da barındıran dikdörtgen bir kamera modülünde üçlü arka kamera kurulumuna sahip olacağını öne sürüyor. Ekranın sol üst köşesinde, ön kamera için bir delik yer alacak. Raporda ayrıca, akıllı telefonun 33W hızlı şarj desteğine sahip olacağı ve 3,5mm kulaklık jakı, USB Type-C bağlantı noktası gibi özellikleri barındıracağı da belirtilmiş.

Telefon için yayınlanan AB beyan listesine göre, cihaz 4.500mAh batarya kapasitesi ile gelecek. Liste ayrıca, OPPO Reno 8Z 5G akıllı telefonun Android 12 tabanlı ColorOS 12.1.1 çalıştıracağı ve “Siyah” renk seçeneği ile geleceğini belirtiyor. Güvenilir bilgiler vermesi ile ünlenen Mukul Sharma ise cihazın “Siyah” renk seçeneğinin yanında “Mavi” renk seçeneğini de kullanıcılara sunacağını öne sürüyor.

Son olarak akıllı telefonun, 6GB RAM + 128GB depolama, 8GB RAM + 128GB depolama ve 8GB RAM + 256GB depolama olacak şekilde üç farklı konfigürasyonda piyasaya sürüleceğini belirtelim.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar