Salı, Haziran 25, 2024
Ana SayfaMobilOppo ve OnePlus’tan dünyayı şoke eden karar!

Oppo ve OnePlus’tan dünyayı şoke eden karar!

Oppo, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olarak Çin merkezli olarak faaliyet göstermektedir ve pazar hissesini artırmak için birçok ülkede faaliyetlerini sürdürmektedir. Fakat son vakitlerde, Oppo ve OnePlus, her ikisi de BBK Group’un çatısı altında bulunan şirketler, Avrupa’dan çekilmeye hazırlanıyorlar. Fransa’nın bu geri çekilmenin gerçekleşeceği birinci ülke olacağı söyleniyor. Oppo ve OnePlus’ın bu savları reddetmesine karşın, Oppo’daki perakende mağazalarında çalışan beşerler, durumun sahiden makûs olduğunu doğruluyorlar.

Oppo’nun Fransa’da bulunan mağazalarında çalışan birçok kişi, şirketin maliyetleri azaltma tedbirlerini uyguladığını doğrulamaktadır. Ayrıyeten, Fransız mağazalarındaki envanterlerinin temizlenmesi ve satılan stokların yenilenmemesi için çalıştığı sav ediliyor. Lakin, bu kararın tam nedenleri şimdi net değil.

Oppo ve OnePlus’tan dünyayı şoke eden karar!

Bununla birlikte, Oppo’nun yeni eserler üzerinde eğitim vermediği ve bu eserlerin Fransa’ya gelmeyeceği söylentileri de var. Örneğin, Oppo Find X‘in Çin’de piyasaya sürüldüğü, lakin Fransa’ya gelmediği ve Reno 8 serisinin de Fransa’ya gelmeyeceği söyleniyor. Bu durum, Fransız mağazalarının internet sitelerindeki stokların sonlu olduğu manasına gelmektedir.

Oppo, satış gücünün çoğunluğu Atmosphères isimli bir alt yüklenici için çalışıyordu. Lakin Oppo ve Atmosphères ortasındaki işbirliği birdenbire sonlandı. Bunun sonucunda, Oppo, satış gücünü Atmosphères’ten geri aldı ve satış gruplarının direkt Oppo’ya rapor vermesini istedi.

Oppo ve OnePlus’ın Fransa’dan çekilmesi, markaların Avrupa’daki faaliyetleri için telaş yaratmaktadır. Bilhassa, marka farkındalığını artırmak için kıymetli bir yer olan reklam faaliyetlerinde kesintilere neden olabilir. Lakin, Oppo ve OnePlus’ın bu kararının tam nedenleri şimdi bilinmemektedir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar