Pazar, Mayıs 19, 2024
Ana SayfaSosyal MedyaOrduda toplumsal medya depremi!

Orduda toplumsal medya depremi!

Bloga göre, iki farklı kripto para dolandırıcılığını desteklemek için her iki hesap da aynı anda ele geçirildi.

O zamandan beri temizlenmiş olmasına rağmen, ordunun doğrulanmış Twitter hesabı, 0,58 Ethereum (yaklaşık 1.063 $) fiyat tabanına sahip 10.000 animasyonlu NFT koleksiyonunu içeren bir proje olan The Possessed için bir sayfa gibi görünecek şekilde kısa bir süre değiştirildi. Bu süre zarfında hesap, sahte bir para basma web sitesine birden fazla bağlantı tweetledi. Saldırının, The Possessed’ın son zamanlardaki popülaritesinden yararlanmak için daha geniş bir kampanyanın parçası olması mümkün. Cumartesi günü, projenin resmi Twitter hesabı, takipçilerini The Possessed markasını kullanarak bir NFT dolandırıcılığını teşvik etmek için benzer şekilde saldırıya uğramış başka bir doğrulanmış hesap konusunda uyardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Orduda Toplumsal Medya Depremi! 1

YouTube’da ordunun kanalı, Ark Invest için bir sayfa gibi görünecek şekilde yapıldı. Bu makale yazılırken kanal, Elon Musk, Jack Dorsey ve Ark CEO’su Katie Wood’un kripto para birimini tartıştığı eski görüntüleri yeniden kullanan canlı yayın videoları sunuyor. Klipler, “paranızı ikiye katlayın” Bitcoin ve Ethereum dolandırıcılığını teşvik eden bir içeriğe sahip. Web3 is Going Great’e göre, benzer bir plan, geçtiğimiz Mayıs ayında dolandırıcılara 1,3 milyon dolar kazandırdı. Saldırıların arkasında kimin olduğu belli değil.

Orduda sosyal medya depremi!

Bir ordu sözcüsü The Guardian’a verdiği demeçte, “Ordunun Twitter ve YouTube hesaplarının ihlal edildiğinin farkındayız ve bir soruşturma sürüyor” dedi. “Bilgi güvenliğini son derece ciddiye alıyoruz ve sorunu çözüyoruz. Soruşturma tamamlanana kadar daha fazla yorum yapmak uygun olmaz.”

2022, kripto saldırılarını çokça yaşamış olsa da, çok azı İngiliz ordusu gibi hükümet kuruluşlarını hedef aldı. Bugüne kadar çoğu, popüler Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun yaratıcısı Yuga Labs gibi grupları içeriyordu. Nisan ayında, projenin resmi Instagram hesabı 2,4 milyon dolarlık bir kimlik avı dolandırıcılığında ele geçirildi. BAYC’nin Discord topluluğu da 2022’de iki ayrı kimlik avı saldırısına uğradı.

Kaynak:  Teknolojioku

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar