Cuma, Mart 24, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunOvercooked Geliştiricisi, NFT İşine Girmeyeceklerini Belirtti

Overcooked Geliştiricisi, NFT İşine Girmeyeceklerini Belirtti

Popüler Overcooked serisinin geliştiricisi olan Ghost Town Games, Overcooked serisi ya da gelecekte çıkartacakları herhangi bir oyun için asla bir NFT girişiminde bulunmayacağını doğrulayan bir açıklama paylaştı. Oyun stüdyosu, bu açıklamada şunları ifade etti:

“Ghost Town Games olarak biz, Overcooked’un (ve gelecekteki oyunlarımızdan herhangi birinin) NFT’lerle asla etkileşime girmeyeceğinin garantisini vermek istedik. NFT’leri desteklemiyoruz. Bunların çok büyük bir çevresel ve sosyal maliyet taşıdığını düşünüyoruz. Ayrıca insanlardan endişelerini dile getirirken dostane topluluk yöneticilerine karşı nazik olmalarını istiyoruz.”

Son zamanlarda pek çok oyun stüdyosunun NFT projelerini birbiri ardına duyurması ve büyük oyun şirketlerinin de NFT’ye sıcak baktıklarını belirten açıklamaları nedeniyle, Overcooked geliştiricisi Ghost Town Games kendini böyle bir açıklama yapmak zorunda hissetmiş gibi görünüyor.

NFT’lerin sadece para kazanmak amacıyla fütursuz bir şekilde oyunlara dahil edilmesinin oyuncular tarafından ne kadar tepki çektiğini göz önünde bulundurunca, Ghost Town Games’in bu açıklaması, oyuncu topluluğunun takdirini ve sempatisini kazanmak adına son derece mantıklı bir hamle.

Bununla birlikte son günlerde oyunlarla ilgili pek çok NFT projesinin de iptal edildiği haberleri ortalıkta dolanıyor. Son birkaç gün içerisinde ünlü seslendirme sanatçısı Troy Baker, kendi NFT projesini iptal ettiğini açıkladı. Team17 ise Worms oyunu için bir NFT projesini duyurmasının hemen ardından, karşılaştığı tepkilerden ötürü projeyi iptal ettiğini duyurdu.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar