Cuma, Mayıs 27, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunPlayStation 5 22.01-05.00 Güncellemesi Hazır, VRR Dayanağı Yolda

PlayStation 5 22.01-05.00 Güncellemesi Hazır, VRR Dayanağı Yolda

Sony, PlayStation 5 oyun konsolu için hazırladığı 22.01.05.00 sürümlü sistem yazılım güncellemesini bugün kullanıma sundu. Yeni güncelleme, PS5 ve PS4 konsollarında Açık ve Kapalı Partiler oluşturma özelliği getiriyor.

Sürüm 22.01.05.00 ile ayrıca PS5’te Game Base ve Trophy kartlarına kullanıcı arabirimi geliştirmeleri içeriyor. Şirket bunun yanında kulaklıklar için mono ses gibi erişilebilirlik özellikleri de getirdi.

Meral Erden: PlayStation 5 22.01-05.00 Güncellemesi Hazır, VRR Dayanağı Yolda 1

Hesapları ABD veya Birleşik Krallık’ta kayıtlı olan PS5 oyuncuları, oyunları, uygulamaları ve ayarları bulmalarına olanak tanıyan Sesli Komut özelliğini test edebilir. Bu özellikle birlikte oyunları açmak ve ayrıca medya oynatmayı seslerle kontrol etmek mümkün olacak. Ek olarak, yalnızca İngilizce dilinde kullanılabiliyor.

Sony, PS5’in yakında Değişken Yenileme Hızı (Variable Refresh Rate-VRR) desteği alacağını resmen onayladı.

Değişken Yenileme Hızı (VRR) önümüzdeki aylarda PS5’te kullanılabilir durumda olacak. VRR, HDMI 2.1 uyumlu TV’lerde ve PC monitörlerinde ekranın yenileme hızını dinamik olarak PS5 konsolunun grafik çıkışıyla senkronize edebiliyor. Bu özellik, kare hızı sorunları ve ekran yırtılması gibi görsel kusurları en aza indirerek PS5 oyunları için görsel performansı artıracak.

Meral Erden: PlayStation 5 22.01-05.00 Güncellemesi Hazır, VRR Dayanağı Yolda 2

Daha önce piyasaya sürülen PS5 oyunları, bir oyun yaması aracılığıyla VRR için tamamen optimize edilebilir. Ayrıca gelecekteki oyunların lansman sırasında VRR desteği ile gelmesi de mümkün. VRR performansının kullandığınız TV’ye ve oynadığınız oyuna göre değişebileceğini belirtelim. Sony, yeni güncelleme tarihi yaklaştıkça VRR desteği sunan bazı oyunlar da dahil olmak üzere daha fazla detay paylaşacak.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar