Pazartesi, Temmuz 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunPokémon GO artık Türkçe!

Pokémon GO artık Türkçe!

Caddelerde, sokaklarda, park ve bahçelerde, sevimli canavarlar bulup yakaladığımız ve onları farklı şekillerde kullandığımız, büyük eğlence vaat eden Pokémon GO oyunu artık Türkçe. Pokémon GO’nun geliştiricisi Niantic’in Gelişmekte Olan Pazarlar Ürün Pazarlama Müdürü Zoe Zhang ve Türkiye’deki stratejik pazarlama ve iletişim ortağı The 4 Winds Entertainment (T4W) İletişim ve Lokalizasyon Müdürü Nazih Fares’in katılımıyla gerçekleşen özel bir etkinlikte Pokémon GO’nun Türkçe versiyonu tanıtıldı.

Türkiye’ye özel topluluk etkinlikleri geliyor

Şinasi Kaya: Pokémon GO artık Türkçe! 1

Nazih Fares, konuyla ilgili düşüncelerini “Türkiye’deki Pokémon GO lansmanında Niantic’i desteklemekten dolayı çok heyecanlıyız. Buradaki oyuncular için topluluk etkinlikleri ve kültürel olarak anlamlı girişimlerle destekleyeceğimiz uzun vadeli planlarımız için sağlam bir temel oluşturabilmek adına aylardır canla başla çalışıyoruz,” sözleriyle dile getirdi.

Pokémon GO’nun geliştiricisi Niantic’in Gelişmekte Olan Pazarlar Ürün Pazarlama Müdürü Zoe Zhang gerçekleştirdiği sunumda, Niantic’in Pokémon GO için 2016’da yayınladığı ilk tanıtım videosuyla başladıktan sonra Türkiye’nin önem verdikleri bir pazar olduğunun, burada kalıcı olarak bulunduklarının altını çizerek, önümüzdeki günlerde yayınlanacak Pokémon GO Türkiye fragmanını ilk kez Türk basınıyla paylaştı. Niantic’in Türkiye yaklaşımını, “Yerelleştirilmiş Türkçe uygulamasıyla Pokémon GO’yu Türkiye’ye getirebildiğimiz için son derece mutluyuz ve bunu mümkün kılmamıza yardımcı olan Türkiye’deki muhteşem Eğitmen topluluğuna minnettarız. Oyunun Türkiye’deki başarısını geliştirmeye ve büyütmeye devam etmeyi dört gözle bekliyoruz” şeklinde özetledi.

Türkçe dil desteği herkes için aktif

Şinasi Kaya: Pokémon GO artık Türkçe! 2

Pokémon GO için Türkçe dil desteği şu anda aktif ve Eğitmenler Pokémon’un dünyasını Türkçe olarak keşfedebiliyorlar. Bu maceraya ister yeni başlayın ister yılların tecrübesine sahip deneyimli bir Eğitmen olun, her koşulda yepyeni bir yolculuk sizleri bekliyor. Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunun sürekli olarak geliştirileceği ve güncelleneceği belirtiliyor.

Etkinliklere hazır olun

Önümüzdeki günlerde ülkemizde düzenlenmesi planlanan Pokémon GO topluluk etkinliği için detayları Türkçe resmi web sitesinde yer alan blog üzerinden ya da Pokémon GO Türkiye resmi Twitter ve Instagram hesaplarından takip edebilirsiniz.

Sosyal medyada Pokémon GO Türkiye’ye ulaşmak için:

Türkçe resmi web sitesi

Pokémon GO Türkiye resmi Twitter hesabı

Pokémon GO Türkiye resmi Instagram hesabı

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar