Pazartesi, Ekim 2, 2023
Ana SayfaİnternetPopüler Web Tarayıcı Opera'nın Adı ve Tasarımı Değişti: İşte Yapay Zekâ Odaklı...

Popüler Web Tarayıcı Opera’nın Adı ve Tasarımı Değişti: İşte Yapay Zekâ Odaklı Yeni Hali!

Bundan birkaç ay önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, internet tarayıcısı Opera’nın “Opera One” isimli yeni bir versiyonunun yayınlandığından bahsettik. Opera One, geleneksel internet tarayıcısının yapay zekâ odaklı, özel bir versiyonuydu. Oldukça sade bir arayüze sahip olan Opera One, yapay zekâ odaklı özellikler ile donatılmıştı ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyordu.

Opera One, bir süredir Opera’dan bağımsız bir internet tarayıcısı olarak kullanılabiliyordu. Ancak şimdi, bu durum değişti. Geliştiriciler, Opera’nın standart sürümünü kullanımdan kaldırdılar ve Opera’yı Opera One haline getirdiler. Eğer Opera’nın internet sitesine girip tarayıcıyı indirmek isterseniz, doğrudan Opera One’a ulaşıyorsunuz. Ayrıca halihazırda yüklü olan Opera da Opera One’a dönüştü.

Normal Opera’yı kullanmaya devam etmek için 3. parti kaynaklardan indirmeniz gerekiyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Popüler Web Tarayıcı Opera'Nın Adı Ve Tasarımı Değişti: İşte Yapay Zekâ Odaklı Yeni Hali! 1

Alınan karar, sadece yeni kullanıcıları etkilemiyor. Mevcut kullanıcılar da artık eski Opera’yı kullanamıyorlar. Uygulamayı açtığınızda, tarayıcının güncellendiğini ve Opera One’a dönüştüğünü gösteren bir bildirim göreceksiniz. Güncellemeden sonra, yapay zekâ özellikleriyle donatılan özelliklere sahip olan Opera One’ı kullanmaya başlayacaksınız.

Bu arada; klasik Opera’yı kullanmak isteyen kullanıcılar için de çözümler mevcut. Üçüncü taraf kaynaklar üzerinden Opera’nın eski sürümlerinden herhangi bir tanesini indirerek, klasik Opera’yı kullanabilirsiniz. Otomatik güncellemeleri kapattığınız zaman, Opera One’a geçiş yapılmasını da engellemiş olursunuz. Ancak 3. taraf kaynaklardan edinilen uygulamalara %100 güvenilemeyeceğini hatırlatmış olalım.

Opera One’ın sahip olduğu özelliklerle ilgili detaylı bilgi almak için:

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar