Cumartesi, Aralık 2, 2023
Ana SayfaOtomobilPorsche Taycan, Devasa Boynuzlarla Kaplandı - Webtekno

Porsche Taycan, Devasa Boynuzlarla Kaplandı – Webtekno

Porsche’nin otomotiv sanat dünyasına son katkısı, 73 çiviyle kaplanan bir Taycan oldu. Otomobil; dikenlerle, boynuzlarla ve sivri uçlarla kaplandı. 

İsveçli tasarımcı Fabian Bergmark Nasman’ın elinden çıkan bu sanatsal sedan elektrikli otomobil, Porsche Taycan Assassin olarak isimlendirildi.

Porsche Taycan, 73 devasa çiviyle kaplandı

İnanç Can Çekmez: Porsche Taycan, Devasa Boynuzlarla Kaplandı - Webtekno 1

“Porsche Taycan Assassin” olarak adlandırılan elektrikli sedanın her bir paneli, aynı şekilde ancak farklı boyutlarda sivri uçlarla kaplandı. İsveçli tasarımcı Fabian Bergmark Nasman tarafından dizayn edilen otomobilde, dikenlerin Porsche’nin karoserinden büyüyor gibi görünerek ona organik ve doğal bir görünüm kazandırması hayranlık bırakıyor.

İnanç Can Çekmez: Porsche Taycan, Devasa Boynuzlarla Kaplandı - Webtekno 3

Tasarımcı Nasman’a göre bu Taycan, “bir şeye fiziksel olarak nasıl tepki verdiğimizi” temsil ediyor. Öte yandan Nasman, otomobili aynı zamanda tırtıl ve larva gibi böceklere de benzettiğini söyledi. 

İnanç Can Çekmez: Porsche Taycan, Devasa Boynuzlarla Kaplandı - Webtekno 5

Bu eşsiz Taycan, 26-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Porsche Scopes etkinliğinin bir parçası olarak sergilendi. Araç etkinlikte; bir göletin ortasında, çimen ve çiçeklerle çevrili olarak çarpıcı bir şekilde gösterildi. 

İnanç Can Çekmez: Porsche Taycan, Devasa Boynuzlarla Kaplandı - Webtekno 7

Öte yandan bu bir Porsche Taycan’ın ilk sanatsal bir esere dönüşmüş hali değil. Geçtiğimiz sene Sean Wotherspoon, farklı renklerde gövde panellerine sahip Harlequin tarzında bir Porsche Taycan Gran Turismo tasarlamıştı. 

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar