Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaOtomobilPorshce ve Audi'nin Formula 1'e Gireceği Sav Edildi

Porshce ve Audi’nin Formula 1’e Gireceği Sav Edildi

Dünyanın en çok sevilen motor sporlarının başında yer alan Formula 1’in yeni sezonu hız kesmeden devam ediyor. Bizim de sizlerle paylaştığımız üzere bugün organizasyon tarafından yapılan açıklamalarda yarışlara ABD’nin en ünlü kentlerinden biri Las Vegas’ın eklendiği duyurulmuştu.

Geçtiğimiz günlerde de Formula 1’in ikinci ayağı Suudi Arabistan yarışının tamamlandığını ve kazananın geçen senenin şampiyonu Max Verstappen’in olduğunu sizlerle paylaşmıştık. Şimdi de gelen haberler, önümüzdeki günlerde organizasyon hakkında önemli bir gelişme yaşanabileceğini ve iki dev otomobil üreticisinin Formula 1’e dahil olabileceğini gösterdi.

Porsche ve Audi Formula 1’e girebilir

Şinasi Kaya: Porshce ve Audi'nin Formula 1'e Gireceği Sav Edildi 1

Reuters tarafından paylaşılan bir habere göre Volkswagen’in sahibi olduğu Audi ve Porsche, yakın zamanda Formula 1’e dahil olabilir. Konuya yakın kaynaklar, Volkswagen’in önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan bir toplantıda bu iki markanın organizasyona katılmasına yeşil ışık yakacağını iddia etti.

Bu kaynaklardan biri verdiği demeçte, Formula 1’e katılma isteklerinin üst düzey yetkililere iletileceğini; bunun sonucunda da pozitif bir karar çıkma olasılığının yüksek olduğunu ifade etti. Volkswagen’in ise konu hakkında yorum yapmayı reddettiği kaydedildi.

Ek olarak gelen açıklamalarda Audi’nin McLaren’e 500 milyon Euro’luk bir teklif yapacağı ifade edilirken, Porsche’nin ise organizasyondaki takımlardan biri olan Red Bull ile uzun vadede ortaklık kurmayı planladığı aktarıldı. Motorsport.com’a göre de iddiaların doğru çıkması halinde iki marka 2026 yılında motor tedarikçisi olarak dünyanın en büyük yarış organizasyonuna giriş yapacak.

Son olarak geçtiğimiz yıl Audi ve McLaren arasında ortaklık kurulacağına dair haberlerin geldiğini, ancak her iki dev şirketin de bu iddiaları reddettiğini sözlerimize ekleyelim.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar