Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaMobilSamsung, amiral gemilerinde One UI 6.0 testlerine başladı

Samsung, amiral gemilerinde One UI 6.0 testlerine başladı

Meral Erden: Samsung, Amiral Gemilerinde One Ui 6.0 Testlerine Başladı 1 Google’ın Android 14’ü resmen duyurmasına saatler kala, görünüşe nazaran Samsung birkaç amiral gemisi telefonunda One UI 6.0‘ı test ediyor. Samsung, Android 13 ile birlikte süratli bir formda One UI 5.0 sürümünü geliştirerek aygıtlarına süratli bir biçimde güncellemeleri vermişti. Bu sürümde de Samsung tıpkı halde hızlı bir güncelleme devri geçirecek diyebiliriz.

Samsung, One UI 6.0 testlerine başladı

Belirtilenlere nazaran Twitter kullanıcısı @tarunvats33 Samsung’un sunucularında birinci One UI 6 test yapısını tespit etti. Tespit edilen eser yazılımı Galaxy S23 Ultra üzerinde dahili testler için tasarlanmış ve S918BXXU1BWE2 (sondan dördüncü harf yeni sürümü söz ediyor, A’dan B’ye yükseltiliyor) tanımlamasını taşıyor üzere görünüyor. Galaxy S23 serisine ek olarak, Samsung’un Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4‘ü kullanarak One UI 6.0’ı dahili olarak test ettiğine dair deliller da bulunmuş durumda.

Teorik olarak bu, Galaxy S23 serisi ve 2022 yılında çıkan katlanabilir amiral gemisi telefonların bu yılın sonlarında Android 14 beta test programına birinci giren telefonlar olacağı ve tıpkı vakitte kararlı One UI 6.0 güncellemesini birinci alan telefonlar olabileceği manasına geliyor. Samsung’un Android 14 tabanlı One UI 6.0 güncellemeleri ne vakit başlayacak bilinmiyor lakin geçtiğimiz yıl olduğu üzere son çeyrekte güncellemelerin dağıtıldığını görebiliriz. Bu ortada Google, Türkiye saati ile saat 20:00‘da I/O 2023 konferansı gerçekleştirecek. Bu aktiflikte Android 14’ün yanı sıra yeni Pixel telefonlarının ve çeşitli yapay zeka duyurularının yapılması da bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar