Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaMobilSamsung, amiral gemisindeki kamera meselesine şimdi tahlil bulamadı

Samsung, amiral gemisindeki kamera meselesine şimdi tahlil bulamadı

Samsung, Galaxy S23 ve Galaxy S23+ kullanıcılarının sıklıkla “muz bulanıklığı” sorunu olarak isimlendirdiği kamera bulanıklığı sorununa tahlil bulacağını resmi olarak teyit etti. Bu yılın başında piyasaya çıkan bu telefonlar, ana kamera ile çekilen kimi fotoğraflarda belli bölgelerde bulanıklık sorunu yaşadıkları bildirilen kullanıcıları meşgul etti.

Samsung’un belirttiğine nazaran, bu sorun, ana kameranın geniş diyafram açıklığından kaynaklanıyor. Şirket, düşük ışıklı ortamlarda fotoğraf çekimini kolaylaştıran bu parlak diyaframın, yakın çekimlerde art planın bulanıklaşmasına ve bariz bir seçici odaklanma sıkıntısına neden olabileceğini açıkladı. Lakin Samsung mühendisleri, bir yazılım güncellemesiyle bu sorunu hafifletecek bir tahlil bulmak için çalışmalarına devam ediyorlar.

Samsung, amiral gemisindeki kamera problemine şimdi tahlil bulamadı

Öte yandan, Samsung kullanıcılara, sorunu süreksiz bir müddetliğine azaltmak için kimi tekliflerde bulundu. Bu tekliflere nazaran, kullanıcıların çekim konusunun kameranın merceğinden yaklaşık 30 cm uzakta olması durumunda bir adım geri atmaları ve telefonu dikey bir formda, yatay ya da çapraz bir biçimde değil, tutmaları öneriliyor.

Samsung’un bu sorunu kabul etmesi biraz vakit aldı ve sorunu büsbütün çözüp çözemeyeceği konusu hala belirsizliğini koruyor. Lakin birtakım kullanıcılar, Galaxy S9 ve Galaxy S10 üzere evvelki modellerde bulunan ve Galaxy S20’den itibaren kaldırılan çift diyafram açıklığı lensinin, bu probleme potansiyel bir tahlil sunabileceğini öne sürdüler.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar