Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilSamsung artık de akıllı yüzük teknolojisine yatırım yapıyor

Samsung artık de akıllı yüzük teknolojisine yatırım yapıyor

Samsung’un Galaxy Ring’e dayanak sağlaması ile akıllı yüzük alanında adımlar atabileceği belirtildi. Bu durum, kendi akıllı yüzüğünü geliştirebileceği yahut öteki markaların akıllı yüzükleri ile ahenk sağlayabileceği biçiminde yorumlandı. Şirket, akıllı yüzük isimleri için de ticari marka tescili yaptırdı. Bu isimler ortasında Samsung Circle, Samsung Index ve Samsung Insight yer alıyor. Bu durum, Samsung’un akıllı yüzük konusunu tekrar gündeme getireceği tarafındaki niyetleri güçlendiriyor.

Yeni gelişmeler ile birlikte Samsung, Galaxy One, Galaxy Pulse ve Galaxy Rhythm isimleri için de ticari marka müracaatında bulundu. Bu isimlerin tescil müracaatları Kore Fikri Mülkiyet Hakları Bilgi Servisi’nde (KIPRIS) görüldü. Samsung’un giyilebilir aygıtlar için ticari marka müracaatları yapması yeni bir durum değil.

Samsung artık de akıllı yüzük teknolojisine yatırım yapıyor

Samsung’un daha evvel yaptığı ticari marka müracaatları, Galaxy Circle, Galaxy Index ve Galaxy Insight isimlerini akıllı yüzükler, akıllı saatler, akıllı telefonlar ve giyilebilir bilgisayarlar kategorisinde sınıflandırmıştı. Yeni isimler için yapılan müracaatlar ise akıllı yüzükler, bilezikler, kolyeler ve gözlükler üzere giyilebilir aygıtlar kategorisinde yer alıyor.

Başvurulara eklenen evraklarda, yazılım uygulamalarına yönelik detaylar dikkat çekiyor. Bunlar ortasında akıllı yüzükler için yazılım uygulamasının biyometrik ve fizyolojik bilgileri, vital işaretleri ve ferdî sıhhat kayıtlarını pahalandırmak ve tıbbi tavsiye sağlamak üzere fonksiyonlara sahip olacağı belirtiliyor.

Samsung’un 2015 yılına ilişkin bir patent başvurusu, akıllı yüzüğünün akıllı telefonlar, tabletler, akıllı televizyonlar ve akıllı konut aygıtlarını denetim edebileceği ve daha uygun sıhhat takibi sonuçları sunabileceğini gösteriyordu. Lakin, Samsung’un birinci akıllı yüzüğünü ne vakit piyasaya süreceği konusunda kesin bir bilgi yok ve bu hususta bekleyip görmemiz gerekiyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar