Pazartesi, Mayıs 27, 2024
Ana SayfaYazılımSamsung, çalışanların yapay zeka araçlarını kullanmasını yasakladı

Samsung, çalışanların yapay zeka araçlarını kullanmasını yasakladı

İnanç Can Çekmez: Samsung, Çalışanların Yapay Zeka Araçlarını Kullanmasını Yasakladı 1 Samsung, çalışanların bilgisayar, tablet ve telefonlarında AI sistemlerini kullanmasını yasakladı. Yapay zeka platformları tarafından kullanılan dataların harici sunucularda saklanması nedeniyle şirket, bu dataların ifşa edilebileceği düşünüyor.

Samsung, hem şirket içinde hem de şirket dışında ChatGPT üzere üretken yapay zeka platformlarına olan ilginin arttığını söylüyor. AI platformları kullanışlı olsa da güvenlik risklerine ait tasalar var.

Şirketin açıklaması şu biçimde: “Genel merkez, üretken yapay zekayı inançlı bir halde kullanarak çalışanların üretkenliğini ve verimliliğini artırmak için inançlı bir ortam oluşturmak hedefiyle gerekli tedbirleri gözden geçiriyor. Fakat, bu tedbirler hazırlanana kadar üretken yapay zeka kullanımını süreksiz olarak kısıtlıyoruz.”

Samsung, şahsî aygıtlarında ChatGPT ve başka araçları kullanan çalışanlardan şirketle ilgili rastgele bir bilgi yahut fikri mülkiyeti ortaya çıkarabilecek ferdî dataları göndermemelerini istedi. Bu siyasete uymayanlara iş akdinin feshi dahil çeşitli disiplin cezaları verilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar