Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaMobilSamsung, "Ekran Gizleme" özelliği sayesinde daha uzun pil ömrüne kavuşacak

Samsung, “Ekran Gizleme” özelliği sayesinde daha uzun pil ömrüne kavuşacak

Android 14, yakın vakitte resmi olarak kullanıma sunulacak. Samsung da bu işletim sistemine dayalı OneUI 6 isminde kendi arayüzünü geliştirmekte. OneUI 6’nın dikkat çeken özelliklerinden biri, Ekran Gizleme isminde bir özellik. Bu özellik bilhassa müzik akışı yahut podcast üzere ses tabanlı uygulamaları kullanırken ekranın kapatılmasına müsaade veriyor ve bu da pil ömrünü artırma potansiyeline sahip.

Bu özelliği kullanabilmek için öncelikle Galaxy Store’dan Good Guardians uygulamasını indirip kurmanız gerekiyor. Uygulamayı kurduktan sonra açın ve “Battery Guardian” seçeneğine dokunun. Akabinde, “Ekran Gizle” seçeneğini açın. Bu özelliği Süratli Ayarlar paneline eklemek için “Hızlı Ayarlar Paneline Ekle” seçeneğine dokunun ve “Ekle” seçeneğine basın.

Samsung, “Ekran Gizleme” özelliği sayesinde daha uzun pil ömrüne kavuşacak

Ekran Gizleme özelliği, Hızlı Ayarlar paneline eklendikten sonra, bir uygulama kullanırken ekranda rastgele bir imaj olmadan çalışmasını sürdürmek için Süratli Ayarlar panelini açıp Ekran Gizle simgesine tıklamanız kâfi. Ekrandaki manzara kaybolacak, fakat uygulama art planda çalışmaya devam edecek.

Ekran Gizleme özelliği kullanılırken, ekran düşük güç modunda kalacak ve şu an çalışan uygulama hakkında kısa bir bilgi sunulacak. Ekrana tekrar manzara getirmek için ekrana çift tıklamanız yahut güç düğmesine basmanız kâfi.

Bu özellik şu an için beta evresinde olduğundan ötürü bazen problemler yaşanabilir. Lakin bu yeni özellik, Samsung aygıtlarındaki pil ömrünü artırma potansiyeline sahip bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar