Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy A51 İçin Lightning Modlaması Yapıldı

Samsung Galaxy A51 İçin Lightning Modlaması Yapıldı

Geçtiğimiz yıl USB-C bağlantılı ilk iPhone modelini gösteren Ken Pillonel (Kenny Pi) yine boş durmamış. Pillonel bu sefer de Lightning bağlantılı bir Android telefon modlamayı başardı.

Pillonel şimdilik sadece modlu Samsung Galaxy A51 telefonda çalışan arayüzü gösteren küçük bir teaser yayınladı ancak tam bir video açıklamasının daha sonra sunulacağı ifade ediliyor. Videoda telefonun bir Lightning kablosu kullanarak şarj olduğunu ve veri aktarımı için algıladığını gösteriliyor. Mühendis video açıklamasında “Bu, alışılmışın dışında bir düşünce gerektiren karmaşık bir değişiklikti.” diyor.

Pillonel, bunu nasıl yaptığı sorulduğunda, projenin en zorlu kısmının hepsini bir araya getirmek olduğunu söylüyor. Pillonel’e göre Lightning kabloları “aptal” değil. Kablolar yalnızca Apple cihazlarını şarj ediyor ve bu durum mühendisi hattın bir iPhone’a bağlı olduğunu düşünmesi için nasıl kandırabileceğini düşünmeye zorluyor. Tüm bunların telefonun kasasının içinde yapılması gerektiği ve bunun da modlamayı daha da karmaşık hale getirdiği belirtilmiş.

Tabii ki Pillonel tam da bunu yapmanın bir yolunu bulmuş. Mühendis bir Android cihazını Lightning bağlantısı ile modifiye etmek için hiçbir neden olmadığını ancak bunu yapıp yapamayacağını görmek istediğini de sözlerine ekliyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar