Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilSamsung Galaxy A53 5G Tüm Dünyada Satışa Çıktı

Samsung Galaxy A53 5G Tüm Dünyada Satışa Çıktı

Mart ayının ortasında Sırbistan ve Kenya’da gayriresmi olarak satışa sunulan Samsung Galaxy A53 5G dünya çapında satışa çıktı. Samsung’un Türkiye, ABD, Birleşik Krallık, Almanya, Hindistan ve diğer ülkelerdeki internet sitelerinde yeni akıllı telefon listelenmeye başladı. Bununla birlikte ülkemiz ve Almanya gibi bazı ülkelerde telefon hemen erişilebilir olarak listelenirken, ABD’nin de içerisinde bulunduğu bazı ülkelerde ise 12 Nisan’a kadar teslimat vaadiyle satışa sunuluyor.

Galaxy A53 5G beyaz, siyah, mavi ve turuncu olmak üzere dört farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürüldü. Aynı zamanda 450 dolar/euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulan akıllı telefonun 6 GB RAM, 128 GB depolama alanı ve 8 GB RAM, 256 GB depolama alanı olmak üzere iki farklı bellek ve depolama alanı konfigürasyonuna sahip modeli bulunuyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Samsung Galaxy A53 5G Tüm Dünyada Satışa Çıktı 1

Bunların yanı sıra Samsung Galaxy A53 5G; 1080p çözünürlüklü, 6,5 inç boyutunda 120 Hz yenileme hızına sahip, Super AMOLED ekranla birlikte geliyor. Bununla birlikte akıllı telefonda Exynos 1280 yonga seti, 5.000 mAh kapasiteli bir batarya da mevcut. Telefonun arka tarafında ise 64 MP ana kamera sensörü ve 12 MP ultra geniş açılı kamera sensörü barındıran dört sensörlü bir kamera donanımına yer verilmiş.

Akıllı telefonun Türkiye’de 8699 TL’den satışa çıktığını belirtelim.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar